Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen van? Mit lehet tenni?...

Ilyen van? Mit lehet tenni? Felrobbanok!!

Figyelt kérdés

2 hete vagyok itthon a lányommal.2 és fél éves Beteg. Munkahelyemen táppénzen vagyok emiatt.

Az első héten amikor jeleztük a lányunk betegséget helyettesítés volt a gyermekorvosunknal. Csak a tunetekről és gyogyszerekről beszéltünk.

Mindig, minden esetben a saját doktornőnknél amikor mentünk vissza igazolasert kértem tőle magamnak is ugye a papírt amit aztán vittem ugye a munkahelyemre.

Erre ma szól a mi doktornónk hogy "Kedves.... , most látjuk, hogy a múlt héten nem jelezte.... drnőnek a táppénzt, így nem is lett felvéve. Mi most csak erre a hétre tudjuk már felvenni!"

Magyarul az egész múlthetem 0 Ft?????

Mert se én nem szóltam (sose szoktunk előre, csak mint írta utolag) se ő nem kérdezte.

Ez most konkrétan azt jelenti hogy 0 Ft-ot kapok a múlt hét után??

Járt már így valaki?

Ki fogja nekem ezt megtéríteni?


febr. 1. 14:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Jelezned kellett volna egyértelműen, hogy a gyerkőc miatt táppénzen leszel, ezt neked kellett volna tudnod, nem a dokinak kitalálni - lehet ő azt vélelmezte, hogy simán csak szabit veszel ki. Igen, így akkor a múlt hetednek annyi, max azt tudod csinálni, hogy szólsz a munkahelyeden, hogy nem írtak ki táppénzre és akkor a szabadságodból megy el.
febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Senki. Táppénzre max öt napig lehet visszamenőlegesen menni. Ha van írásos bizonyítékod, akkor lehetne, de a leírás alapján nem jelezted. Akkor sajnos ez van.
febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
"Ki fogja nekem ezt így megtéríteni" - senki, az orvos nem gondolatolvasó, főleg ha nem hozzá jártok rendszeresen.
febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Táppénzt csak 2-3 napra visszamenőleg tudnak adni. Az elején kell szólni ha szeretnél, mert ők nem tudják a kisujjukból kiszippantani hogy te szabadságon szeretnél lenni vagy home officeban vagy hogyan oldod meg a beteg gyerek felügyeletét.


Nem az, hogy 0Ft még ki is rúghatnának akár azonnali hatályú felmondással, mivel nem mentél be dolgozni és nem is voltál táppénzen.


Főnököddel kell megbeszélni hogy mi legyen arra a hétre, rendes szabadságot írnak ki utólag, fizetés nélküli szabadságot vagy ledolgozod valahogy (mondjuk 1 hét az baromi sok pluszban ledolgozni) vagy ezek valamilyen kombinációja.

febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Neked kellett volna szólni.
febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Miért kellett volna szóljak??

A saját dokinknak se szólok előre csak utólag amikor megyünk vissza gyogyultan.

1.es szabadságot nem adatnak mert a jelenléti ívet leadtak 31.en amiben az áll hogy 22.től 31.-ig táppénzen voltam.

Várják be a papírt.

febr. 1. 14:45
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Utólag szólás 5 napon belül működik, azontúl ráfázhatsz. Visszamenőleges táppénz nincs! Pont azért, mert akkor mindenki orvossal igazoltatná le a munkahelyi hiányzásait...
febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Neked kellett volna szólni, hisz a helyettesítő doki nem tudhatja, hogy te hogy tervezed megoldani, de még a sajátod se. Otthon vagy háztartásbeli? Dolgozol és apa szabit vesz ki? Te szabit veszel ki, vagy esetleg home office-ból dolgozol a beteg gyerek mellől? Nagyszülő vigyáz rá, amíg dolgoztok? Végtelen sok verzió van, és ha te nem jelzed egyértelműen, akkor nem indítják el automatikusan, miért is tennék. Én pl. teljesen random, ahogy tudjuk, úgy oldjuk meg, pl. most beteg a gyerekem, 2 napot tp-n vagyok, holnap a férjem szabadnapon, hétfőn én tp, kedden nagyihoz megy.
febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 babyboom567 ***** válasza:
100%
Hát itt a legkisebb bajod a pénz lesz.Mert ha a munkahelyed nem rugalmas, akkor ki is rúghatnak.
febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
helyettesítő dokinak honnan kellett volna tudnia hogy dolgozol?
febr. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!