Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok ajanlani megbizható...

Tudnátok ajanlani megbizható lázmerot, mert mar felrobbanok a méregtől?

Figyelt kérdés

Van itthon két digitális lazmeronk, két fülhőmérő, illetve homlok hőmérők egyben. Ahány, annyi felet mer.

A lanyomat hazaküldték az ovibol, mert rosszul érezte magát, hoemelkedest mertem neki, 37 körül volt minden mérés, 5-10 tized fok eltéréssel. Elvittem orvoshoz, ugy hogy á nincs laza csak hoemelkedes, erre az orvos 39-et mért neki. Es ez mar másodszor fordul elő.

Tudnátok ajanlani olyat ami megbizható es bevált? Ár sem számít, csak jól merjen végre.


2016. ápr. 7. 17:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekünk Braun fülmérös van és már meg van 7 éve és megvagyok vele elégedve.

Szinte teljesen pontosan mér, amire figyelni kell, ha hideg a fej ésbekapcsolom, akkor 2x kell megmérni a hömérsékletet mert lehet 0,5 eltérés, de második és a tizedik mérés mindig ugyan az.


De egyébként 0,5 eltérés tök mindegy. Ha höelkedése van, úgy sem adok neki gyógyszert, 39 felett kezdek csak el ezen gondolkodni hogy mikor adjak neki gyogyszert.

2016. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekünk infrás lázmérőnk van, mi megvagyunk vele elégedve. Lehet homlokon és fülben is használni ( szeretem mert éjjel nem kell felkeltenem a picit, csak lecsippantom mint egy vonalkódot) olyan 10 körül volt a gyógyszertárban ( egészségkártyára is lehet venni )
2016. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kedves 1-es, nem kötözködésképpen, de honnan tudod, hogy pontosan mér az a fülhőmérő? Az, hogy 10x ugyanazt mutatja semmit nem bizonyít. Sajnos én is így jártam, ahogy a kérdező. Van 4 hőmérőnk, mindegyik mást mér, a legkisebb és legnagyobb érték között majdnem 2 egész fok az eltérés és nem tudom melyik a helyes. Nekünk a gyerekorvos se tudott tanácsot adni. Azt mondta, hogy ő is ugyanezt tapasztalja mióta nincs higanyos lázmérő.
2016. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

Van infrasunk, szart sem er. Ha picit nyirkos a homlok (amit sotetben nem veszel eszre) keveset mer.

Van ket digitalis, egyik se pontos, az omron pl. minden meresnel 1 tizeddel tobbet mutat.

Ez csak azert ciki mert lazgorcsre hajlamos es hoemelkedest mar csillapitanunk kell.


A tenyerem a legpontosabb.

2016. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Nekünk van egy sima benu-s meg egy sima thermoval hőmérőnk, mindkettő kb 1000 ft volt, és 1-2 tized eltéréssel, de ugyanazt mérik, sőt összehasonlítottuk a szüleim higanyos lázmérőjével is, és ott sincs eltérés. Mondjuk nem 10 másodpercig, fél percig van hónaljban, ahogy a használati útmutató írja, hanem 5 percig. (Amíg kicsi korban popsiban mértünk, ott 10 másodperc alatt tényleg jó értéket adott a benu-s, a másikkal nem szadiztuk fél percig a gyereket.)
2016. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekünk non contact van, meg vagyok vele elégedve. Én tenyérrel is érzem ha lázas és még sosem mutatott ilyenkor mást a hőmérő sem. A digitálisak semmire nem jók, de ezt szeretem. Nem olcsó, de jó.
2016. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
velünk ugyanez van, már mindenféle márkát vettünk, ami létezik. elemet is cseréltettünk bennük és össze-vissza mérnek. higanyos van itthon, meg homloklázmérő, utóbbi legalább gyorsan ad egy kb értéket.
2016. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Volt egy infrásunk. Egy évig pontos volt, de azóta össze-vissza mér. Lejárt róla a garancia. Hiába az elemcsere..

Gyógyszertárban vettem egy alkoholos lázmérőt. Olyan, mint a régi higanyos. 5 perces, de pontos.

A digitális akkor pontos, ha tovább hagyom bennt. 3-5 perc. Vagy mindig újraindítom a mérést, addig míg ugyanazt az értéket nem mutatja.

Fogyasztóvédelem foglalkozhatna vele, mert elég komoly következménye lehet a rossz mérésnek. 3 év alatt 30-40 ezret költöttünk lázmérőkre.

2016. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekünk is van infrasunk, az se pontos. Volt egy dokink, annak olyan infras volt, ami piros fényt sugárzott, vagyis méréskor volt egy fénypötty a gyerek homlokán. Azt mondta az nagyon pontos, de ilyen 60-70 ezer Ft körül lehet. Nem tudom, esetleg van valakinek ilyenről tapasztalata?
2016. ápr. 8. 08:26
 10/17 anonim ***** válasza:

6. vagyok. A miénk is fényt bocsát ki, de közel sem került ennyibe. Mint írtam szeretem, még sosem csapott be 1,5 év alatt.

Ilyen:

[link]

2016. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!