Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakinek a nyakán szakad...

Ha valakinek a nyakán szakad át az artéria, hogyan kell megfelelően elállítani a vérzést a mentők kiérkezéséig?

Figyelt kérdés

Egyrészt ugye ha nem teszünk semmit elvérezhet az illető, ha viszont elszorítjuk az artériát az agy nem fog elegendő vért kapni.

Ilyenkor mi a helyes teendő?



febr. 6. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Az arteria carotisnak két ága van tehát akkor ebből az következik, hogy nem szorítod el mindkettőt, csak az egyiket.


Ha mindkettő elszakadt akkor game over.

febr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Még régen mintha azt hallottam volna hogy az ujjunkat kell benyomni a sebbe a mentő kiérkezéséig.
febr. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Nincs igaza az elsonek. Akar egy carotid arteria kette metszodik, vagy ha fuggolegesen nyilik szet, eselytelen az eletben maradas. Rakhatsz 100 rongyot meg ruhat ra, at fog verezni. A masik, hogy nem kap az agy elegendo vert egy carotid fovero erbol. Harmadreszt a CO2 mennyisege is megnoveszik a verben, igy az agyban is, mert a venat is elvagjak mert rettento kozel vannak egymashoz. Ha nem is hal meg, de vagy orok-komaban marad, vagy pedig ott hal meg. Ritmusosan spriccelni fog es masodpercek szamitanak. Ugyanigy a brachial arteria, ami mar kozelebb van a szivhez a bal karodnal. Azt meg el lehet szoritani rendben, de a fejet, nyakat mar nem.
febr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én régen mintha úgy hallottam volna, hogy pár percenként el kell engedni pár másodpercre hogy az agyi vérkeringés beinduljon majd ismét elszorítani pár percre.
febr. 6. 10:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 Nyilván nem éli túl de a hivatalos protokoll még mindig az, hogy ujjnyomásos vérzéscsillapítást kell végezni.


Pontosabban a fejbiccentő izom belső széle mellett ujjainkkal a gerincoszlop felé össze kell nyomni. A hüvelykujjunkat nyomás közben a tarkóra kell helyezni.


Ha meg is hal a sérült, akkor is nyugodtabban fekszek le aludni, hogy legalább valamit tettem azért, hogy lassítsam a kivérzést mintha csak végig néztem volna.

febr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%

4


Ez a metszestol fugg. ha fuggoleges, eselytelen meg a sebesznek is szinte.


Ha vizszintes a sebesz megoldja, ha 10 meterre van. Utana johetnek a fertozesek esetleg.


5


Barmit tesz, meghal akinel ez tortenik. Az mar lehet, hogy aki segit az nyugodtabban alszik, de ebbol birosag is lesz, mivel o egyedul vegezte valoszinuleg a "beavatkozast". Nehez tema, sokszor ezert kerulik el Kinaban peldaul az ilyen helyzeteket, de meg USA ban is, mert lehet meg te jarsz rosszul. Ki tudja, hogy nem te okozta a halalat az inkorrekt kezelessel peldaul, ha nincs orvos a kozelben. Ha meg van, akkor az orvos miert nem avatkozott kozbe.


Es lehet folytatni...

febr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk egy mentős mesélt valami olyasmit, hogy páciens átesett az üvegajtón és átvágta. Ezt tudták orvosolni, azért halt meg, mert kiderült, hogy amúgy sztrókja is volt és amiatt eshetett át az ajtón, azzal pedig ugye nem foglalkoztak.
febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!