Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mitől van az, hogy eltűnt a...

Mitől van az, hogy eltűnt a vizeletben a fehérvérsejt és megjelent a vörösvérsejt?

Figyelt kérdés

Két hete 500/ul volt a fehérvérsejt a vizeletemben. Erre a háziorvos Ciprinolt írt fel. Ma meg kellett ismételni a vizeletvételt. Hívtak is a rendelőből, hogy mennem kell hasi UH-ra és urológiára, mert a fvs eltűnt, de sok vvt lett a vizeletben, holott 2 hete nem volt benne vvt.

Egy kicsit megijedtem. Égő érzést érzek, illetve egy kis deréktáji fájdalmat.



febr. 7. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Tehát vér van a vizeletedben. Ez banális dolgoktól komoly dolgokig bármi lehet.


Kérdésedre válaszolva a fehérvérsejt jelenléte valamilyen gyulladást vagy fertőzést jelenthetett. Erre kaptad az antibiotikumot, ami működött is. A vérzés lehet a korábbi probléma következménye, de az is lehet, hogy semmi köze hozzá, csak véletlenül hasonló időben jött elő.

febr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A szedett antibiotikum mellékhatásai között szerepel: - vér a vizeletben, húgyúti gyulladás.

Arra gondoltam, hogy még ettől is lehet. Holnap megyek UH-ra, remélem minden rendben lesz.

febr. 7. 13:45
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, lehet attól is, de egy hasi UH-tól, urológiai vizsgálattól bajod nem lesz. Mennyi a sok amúgy, azt megmondták? Nekem gyerekkorom óta van 5-20 vvt mindig a vizeletben, nekem is szokott fájni a detekam néha, de amúgy semmi szervi bajom nincs , nekem már CT-t is kértek, kő meg tumor kérdéssel,full negatív minden, szóval nem kell megijedni főleg, hogy eddig ez nem volt benne.
febr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!

Nem tudom, hogy mennyi az érték, mert a rendelői laborban csináltak az értékelést, azt pedig nem rakják fel az Eeszt-be, csak kézzel írott papíron átviszik a háziorvoshoz.A beutalón annyi van, hogy zsúfolt a vvt.

febr. 7. 15:14
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve azt furcsállom, hogy a pisilés abszolút nem fájdalmas, és szép tiszta a színe is. Inkább egy kis égő érzést érzek, de azt folyamatosan.
febr. 7. 15:16
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó, hát annyira nincs gáz ezzel, lesz egy UH, az nem árt úgysem. Bár én 1-2 hét múlva ismételném a vizelet labort,de ezt a döntést hagyjuk meg az orvosoknak.
febr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uh-n minden rendben volt, semmi eltérés.Holnap megyek urológiára.
febr. 8. 09:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!