Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha elmegyek magánúton vizsgála...

Ha elmegyek magánúton vizsgálatra, és kiderül, hogy valami nincs rendben, azokkal az eredményekkel mehetek tovább tb által támogatott ellátásokra?

Figyelt kérdés
Most mondok egy példát, csináltatok magánúton egy CT-t, és pl azt mondja ott az orvos, hogy majd neurológiára kell tovább mennem, akkor mehetek a TB által támogatottra, a magánúton készült eredményekkel?

febr. 7. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Nem szívesen fogadják el. Én sajnos mammográfia privát eredménnyel kellett, hogy sebészhez menjek, és nagy nehezen ugyan, de elfogadta, viszont minden leleten rajta van, hogy a felvétel külső intézményben készült, a többi vizsgálaton nem is nagyon tartották utána validnak.
febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha olyan az orvosod van, aki államin is dolgozik, akkor lehet tud neked szerezni beutalót.

Nekem pl vastagbéltükrözésre adott, és ő vizsgálta ki :)

febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl jó hír, de azért köszönöm a válaszod. Bár nem értem, miért nem tekintették valódinak.
febr. 7. 19:41
 4/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, én sem értettem, főleg mert a magánintézményben dolgozó radiológus küldött a sebészhez, ő adta meg a nevét is, tehát nem is az volt, hogy csak beestem az ajtón, hogy hello, itt vagyok. Mindegyik vizsgálatnál kérdezték, hogy miért nem ott náluk intézményben készült a felvétel, nekem meg magyarázkodnom kellett, hogy a vizsgálatot nem "magamtól" kértem privát ellátásban, hanem nekünk a munkahelyi üzemorvosi vizsgálat részeként járt a csomagomban.
febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nincs ezzel gond. Az egészségügy szarban van. Az nekik a jó ha fizeted a tb-t és magánúton megcsináltatsz mindent.
febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét választ nem tudom, de anyukám daganatos beteg, és nekünk simán elfogadták a magán úton csináltatott Ultrahangot, ez volt kezdéskor.. azt már TB alapon küldték tovább MRI stb
febr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is minden magán eredményt elfogadtak zokszó nélkül.
febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Sok mindenre nincs is lehetőség magánúton. Nekünk államiban teljesen mindegy, ki honnan, milyen lelettel jön, több régi orvosunk elment magánba, nyilván nem azért nem fogjuk validnak tartani a vizsgálatukat, mert magánban vannak.
febr. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, mehetsz,ha ez a CT leleten van rajta szakvéleményként.
febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek. Igazából fülzúgásról van szó, elmentem fülorrgégészetre, elvileg nincs baj a fülemmel, viszont állandó fülzúgásom van, és ott kérdeztem, hogy érdemes lenne e elmennem egy CT-re, és azt mondta az orvos, hogy szerinte nem szükséges, viszont így meg nem maradhatok, mert már az őrületbe kerget ez az állandó fülzúgás.
febr. 8. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!