Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aranyér miatti véres széklette...

Aranyér miatti véres széklettel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Aranyerem volt eddig is, de nem volt véres a szélet/ wc papír

A napokban észrevettem, hogy véres és nagyon megijedtem


Orvoshoz most nem fogok tudni menni, mert most fog megjönni, illetve félek is ott nagyon, de tudom hogy el kell mennem. Most az élethelyzet sem a legjobb mert 1 hónapom van leadni a szakdogát és nem állok túl jól...


Tehát mit tehetnék, hogy ne legyen véres a széklet?

Sok vízfogyasztás? Mozgás? Pépes étel? Reparon kúp?


febr. 12. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Pontosan azok amiket a végén írtál, a lényeg, hogy a székleted puha legyen és ha nem javul a helyzet, mire vége a menzeszednek, akkor pedig proktológushoz kéne fordulnod.
febr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És a proktológus mit csinál?

Annyira félek ott, hogy altatásos vizsgálaton gondolkozom, bár előtte biztos kell konzultálni nem altatásban is. Tudom ez a munkája, mindennap ezt csinálja de számomra akkor is annyira gáz, hogy ott mutogassam a ...

febr. 12. 10:17
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy. Nem is biztos, hogy aranyered van, ha rendszeresen van, akkor is lehet mellette fisszúra (végbélrepedés), arra pedig nem jók az aranyérre való szerek.

Proktologusnál voltam már vegbélvérzés miatt, egyáltalán nem fájt a vizsgálat. Ha meg szemérmes vagy ,csak annyit mondok, az állandó vérzés és fájdalom rosszabb, mint egy gyors vizsgálat. Ezer segget lát egy proktológus, miután megvizsgált el is felejti.

febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
Megértelek. Sajnos a vizsgálatot nem lehet altatásban kérni. Először megnéz, aztán ujjal benyúl és áttapogat. Utána ált.beöntés, de ezt nem mindig, és utána egy kamerás kb. 15 cm-es eszközt feldug a végbélbe, azzal tükröz és átnéz belül. Elvileg vmivel érzéstelenít is. Nem túl kellemes, mert volt ismerősöm, akit azzal az eszközzel csak még jobban felsértett, rosszabb lett neki, mint volt. Dehát úgy se maradhatott orvosi vizsgálat nélkül, szóval szívás.
febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3: Persze elfelejti, nekem van, hogy így is fáj ülés közben vagy ha én "nézegetem". Nem is a fájdalomtól félek, hanem maga a szitu igen. Azt is tudom, h sokat lát meg minden de nekem akkor is annyira gáz. Persze aki hülye szenvedjem tudom, de mindig vizsgálattól félek ettől meg kimondottan rettegek...


4:

Hát ez nagyon nem hangzik jól :(

febr. 12. 10:26
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Aranyér miatti vizsgálatnál nem szoktak beöntést csinálni. Ránéz, bedugja az ujját, aztán bedug egy anoszkópot ami olyan 8-10 centi maximum és belevilágít egy lámpával. Kb. 3 perc az egész, slapból nem érzéstelenít, csak bekeni síkosítóval.
febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
6 már akinél. Van akinél csinálnak beöntést. Én kísértem orvoshoz, saját tapasztalat. Aranyeres panaszokkal ment, és kapott beöntést.
febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Reparon kúp, krém mellett nekem bevált a Detralex tabletta. A betegtájékoztatóban le van írva a pontos adagolás.
febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kenőcs sem árt, kúp, több rost, sok folyadék. Ha csak a széklet felszínén vagy a papíron van egy kicsi vér, akkor vélhetően nincs nagy gond. A kenőcs és kúp használatával max egy héten belül illő lenne a panaszoknak megszünnie. Ha nem így lenne, akkor jelezném orvosnak.
febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

6:

Nekem is fura ez a beöntés aranyér esetében.

Az ujját sem értem miért dugja be, a műszer oké...

És ez mennyire fáj?

Most pontosan nem tudom, hogy aranyár vagy, gát akármicsoda...

Az is lehet h mind2, nem tudom minek nevezik

Régebbóta érzek ott valamit, ami eddig nem vérzett és nem is fájt csak kellemetlen, hogy ott van. WC-zés után "nagyobb, jobban érzem" aztán visszább megy, de nem múlik el.


7:

Nem akkor szokták mikor nem székelt vizsgálat előtt?


8:

Vény nélkül kapható?

És az miben segít?


9:

Régebbóta érzek ott valami "dudort"

De nem fájt, tudtam vele élni. A napokban vettem észre vért, ami eddig nem volt....

Persze szeretnék elmenni orvoshoz, csak gyűjtöm a bátorságot, gondolom nem jövőhétre adnak, de most 1 hónap van a szakdoga leadásig azt szeretném nyugalomban megírni amennyire lehet...


Teljeskiörlésű dolgokat fogyasztom, már jó ideje IR miatt.

febr. 12. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!