Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aranyérrel küszködő kismamák...

Aranyérrel küszködő kismamák mik a tapasztalatok ? A terhesség előtt kialakult, jelenleg 21 hetes vagyok és ma egy véres széklettel kezdtem a reggelt.Hemotreat nevű kenőcsöt tettem rá, nőgyógyász szerint mehet kúp, családorvos szerint csak kenőcs.

Figyelt kérdés

Sajnos ülőmunkát végzek, ami egyáltalán nem jó az aranyérnek.

Régebben a doki azt mondta nem javasolja a műtétet, mert újra kialakulhat vagy ha nem akkor szülés után.

Teljes kiörlésű kenyeret eszem, igyekszem sok folyadékot inni.

Aggódok, hogy a picinek ne ártsak és a terhességet tudjam végig vinni rendesen.

Várom a tapasztalatokat hasonló helyzetben levő kismamáktól.



2022. júl. 7. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ülőmunkához speckó párna gyógyászati segédeszköz boltból.
2022. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Első terhességem után lett aranyerem. Hal isten pikk pakk elmúlott (legalabbis azt hittem).

Rá 2 évre ujra terhes lettem (tervezetten). Ahogy haladt előre a terhesség, annál rosszabb lett. Én hasznaltam krémet is, kúpot is. De nem sokat javított a helyzeten.


2.szülésemnél pedig azt a tájékomat kb katasztrófa érte. Külső/belső aranyér, mellette végbélrepedés (mert mindenképp eröltették a gátvédelmet, nem akart kiférni a lányom, ezért az erölködéstől a hátsóm bánta. Nem én talaltam ki, a dokim mondta. Ügyeletbe szülhettem csak ugye.)


Ma 9 hónapja hogy szültem. A mai napig küzdök vele. Főleg a belsővel. Szülés után konkrétan 3 hónapig ülni nem tudtam.

Nekem csak műteni lehet. De amíg szoptatok, nem csinálják meg.

2022. júl. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1/2 válaszoló ilyen párnával dolgozom már a terhesség előttől, mert valamennyire enyhíti a fájdalmat
2022. júl. 7. 10:11
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem is kijött az aranyerem egy olyan alkalomnál amikor olyan szorulásom volt hogy azt hittem meg is szülöm a babát. Nagyon durva volt, soha nem volt még ilyen.

Most hol jobb, hol rosszabb, de folyamat kint van. Vérezni hálisten nem szokott.

Reparon herbált vettem rá, de őszintén nem használom már.

2022. júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a székrekedés hozta elő meg a kemény széklet.

Dm-es búza korpát kezdtem el enni, előtte sok mindent kipróbáltam, de ez vált be, 4-5 tk joghurtba keverve.


Illetve, oké tudom, nem épp szalonképes, de leírom, hogy wc előtt a végbélnyílásnál baba olajjal kenem be, így sokkal könnyebben csúszik ki, előtte mindig felsértette még ha épp gyógyuló félben is volt, azóta semmi, úgy néz ki ez is bevált rá.

2022. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is a székrekedés miatt szokott lenni, most 22 hetes vagyok, hál istennek nem jött még ki, nekem az vált be hogy nem várom meg amíg jön a székelési inger, minden reggel és este beöntést adok magamnak. De ezt a terhesség előtt kezdtem, nekem csak ez vált be hosszú távon.
2022. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Huu 5-ös tényleg!

Én vazelint vettem és azzal szoktam néha bekenni előtte.😂

4-es voltam

2022. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ugye, hogy tényleg az a legjobb, mikor olajozottan mennek dolgok 😂😂
2022. júl. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A babaolajat és a búzakorpát is megpróbálhatom.

A nógyógyász mondott egy olyat, hogy 1 kanál olívaolajat reggel éhgyomorra.

Próbálta esetleg valaki?

Illetve mit gondoltok mennyire gond, ha még dolgozom ?

Szeptember elején terveztem elmenni, 7 hónap körül, csak most előállt a lábdagadás és az aranyér is.

A legfontosabb a baba, tehát csak azt szeretném tenni ami neki is jó.

2022. júl. 7. 15:27
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem nem vált be az oliva olaj sajnos.

(5-ös vagyok)

2022. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!