Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol találok arra vonatkozó...

Hol találok arra vonatkozó hivatalos információt, hogy az állandó lakcímhez tartozó kórházba KELL menni MR-vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Ortopédia utalt be MR-re. Van 15 napon túli táppénzes igazolásom a háziorvostól, amivel hamarabbi időpontot kaphatok. Ezt az ortopédián és a háziorvosnál is elmondták.

Viszont a kórházban időpont kérésnél elküldtek, hogy csak az állandó lakcímem szerinti helyre tudok menni MR-vizsgálatra, mert a tp igazoláson az szerepel. De rajta van a tartózkodási címem is, ami valós, érvényes, bejelentett, lakcím kártyámon is szerepel, itt ebben a városban élek és dolgozom 9 éve és háziorvosom is itt van, de a kórházban a hölgy szerint “ezzel nem tudnak mit kezdeni.”

És elküldenének 200 km-rel messzebbre fájós lábbal..

Ez valóban jogos és akkor nyeljem le a békát és kérjek ott időpontot? (Nem kötnek bele, hogy a beutaló/tp igazolás meg a tart.helyem szerinti orvosoktól van?!)


Vagy ne hagyjam annyiban?


Teljesen más megyéről is beszélünk..



febr. 14. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószinű az Eü.közlönyben van leírva .Ez nem a szabadon választott kategória.Ha fizetsz érte bárhova mehetsz.
febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egyáltalán nem szabályos. A beutalási rend egyértelmű.

[link]

febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Őszintén azt sem teljesen értem, hogy mi közük van a TP igazoláshoz, nekik a beutaló kell, azon rajta kell legyen a táppenzes naplószám, az hogy a keresőképtelenséggel összefüggő dolog miatt vizsgálnak, meg hogy hány napja állnak fenn a panaszok aztán ennyi.

[link]


nekik azt kéne számítson, hogy mi van a beutalón, nem az hogy a táppénzes papíron mi van. Nem vagyok jogász, de semmi nem utal arra hogy akár a soron kívüli ellátás, akár a keresőképtelenség megváltoztatná a normál beutalás rendjét, azon kívül, hogy kell pár plusz dolog a beutalóra.


[link]


Igazából azt kérdezheted meg tőlük, hogy ha csak "sima" beutalóval mennél akkor fogadnának-e. Ha azt mondják igen, akkor az lenne a következő kérdésem, hogy a keresőképtelenség mit változtat az egészen. Hiszen a lakcímed/tartózkodási helyed akkor is ott lenne ahol most.

(főleg, hogy technikailag még akkor is fogadhatna az adott kórház, ha nem vagy a területi ellátási kötelezettségükben, mert jogszabály ezt nem tiltja, csak azt, hogy kötelezni nem lehet őket.)

Ha azt mondják, hogy nem akkor nyilván az lenne a kérdés, hogy miért nem.


Illetve az megkérdezheted tőlük, hogy ha csak a tartózkodásid szerepel rajta, akkor ok-e és ha igen, akkor megkérdezheted a beutaló orvost, hogy tud-e másikat kiállítani. Hülye megoldás, de ha működik...


utoljára még azt ellenőrizd le, hogy tényleg oda tartozol-e a tartózkodásid alapján ahová a beutalód szól. itt le tudod ellenőrizni ( [link]


"Ez valóban jogos és akkor nyeljem le a békát és kérjek ott időpontot? (Nem kötnek bele, hogy a beutaló/tp igazolás meg a tart.helyem szerinti orvosoktól van?!)"


Abba nem kötnek bele, hogy a tartózkodási hely szerinti orvostól van, abba bele köthetnek, hogy nem oda szól a beutaló, de ezt igazából meg kellene tudják oldani, mert a tartózkodási helyre szóló beutalón is rajta van minden adat, ami a lakóhely szerintinek kell (ezt lehet mondjuk egyszerűbben megoldja a beutaló orvosod is, hogy felrak a felhőbe egy oda szóó beutalót). És a soron kívüliségnek is érvényesnek kellene lenne oda is. Ha az megoldható számodra, azt a kórházat is felhívhatod és előadhatod a problémát és meglátod, hogy ők mit mondanak, lehet hogy ők akár hamarabb is tudnak fogadni. Nyilván, ha ez opció számodra egyáltalán. De lehet hamarabb bejutsz a lakóhelyed szerintibe, mert lehet mire átvered itt az igazadat, addig hetek fognak eltelni.

febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem itt az lehet a baj,hogy a beutaló nem oda szól.
febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A beutalóm ugyanabba a kórházba szól, ahol vizsgálaton voltam és adták a beutalót.

A táppénzes papír nélkül tudtak volna időpontot adni, de fél év múlvára.

A táppénzes lap egy háziorvosi igazolás arról, hogy 15 napon túli tp állományban vagyok és ezzel hamarabbi időpontot kaphatok MR-re. Ezt a szakorvosnál javasolták, nem én találtam ki és a háziorvos is megerősítette, hogy ez így működik.


Közben fejlemény is történt. Az állandó lakhelyem szerinti kórházat felkerestem és pár napon belüli időpontot tudtak is adni! Így utazom majd közel 400 km-t (oda-vissza) fájós lábbal ;)

febr. 15. 18:57
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
#5:ez létezik valóban,hogy tp papírral előnyhöz juthatsz bizonyos esetekben. Csak ezt a lakhely szerinti területileg illetékes intézményben tudod érvényesíteni , véleményem szerint helytelenül nem fogadnak el tartózkodási helyet.
febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!