Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvoshoz menjek?

Milyen orvoshoz menjek?

Figyelt kérdés

Folyton gyengének érzem magam és fáradt vagyok...

Levegőt is nehezen szoktam venni, pulzusom folyton magas ezáltal szokott fájni bal mellkasom is kicsit meg beszur.. fejem is szokott fájni meg szemem is .. alapból gyengének érzem magam de ha eszek utána kb halalomon vagyok annyira elgyengulok munka közbe becsukodik szemem kb...

24 éves/L

Ennyi idősen ennyi probléma... Tök fiatal vagyok még nem tudom hova tenni ezt.... Kb 7 hónapja vagyok így... Nyaki gerinc problémáim is vannak .. a szám is fura ízű... Nem tudom mi lehet milyen orvoshoz menjek? Háziorvosom semmit nem segít:) ..



febr. 15. 14:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Menj el egy másik orvoshoz! Viszont sok múlik azon is hogy milyen az étrendet,az életviteled,stb.
febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
11%
És mit vársz az orvostól? Marika, ebből a tablettàból vegyen be 10-et és minden rendben lesz? Szerintem inkább vitaminokat és vasat kéne szedned ês sportolni.
febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt várom hogy egy megfelelő orvoshoz utaljon be.. de ilyen nincs... Mindenre magamtól kell rá jöjjek... Akkor miért vannak az orvosok? Nem én diplomáztam ebből... Abból is elegem van hogy a vérvételnél is cigánykodnak, aztán ha olyan a bajod menj azt fizess magán uton. Akkor minek fizetem a tb-t? Még úgy is hogy szarul vagyok még mindig..
febr. 15. 14:33
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Orvosi végzettségű kiropraktőr (hasonló a csontkovácshoz, de ez jobb, mert orvos) lehet, hogy helyre tudná hozni a gerincproblémádat.


Ha a háziorvos ilyen seggfej, akkor ha van rá pénzed, keress egy olyan magán belgyógyászt, aki csináltat egy teljes vérképet, labort és véleményezi.


Teljesen igazad van, hogy mi a fassznak fizetünk TB-t, ha magánba kell menni. Egyetértek, ám ha az érdek úgy kívánja, akkor inkább szánj rá, nehogy elharapózódjon a baj.


De mondom én ezt a gerincdolgot gyógymasszőrrel vagy kiropraktőrrel helyretetetném.

febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát ki komplikált a dolog.. mert magán úton ( ezt is) voltam MRI-N és teljesen kivan egyenesedve a nyaki gerincem illetve 3-4-5 csigolyák elvannak mozdulva, és valamelyik közt van lemez kiboltosulás is, illetve egy kis ideget is nyom már.. voltam magán úton most nem rég ortopédusnál, mondta menjek el egy nyaki rtg re hogy nem e instabill a nyaki gerincem stb.. az még folyamatban van..
febr. 15. 15:05
 6/16 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy annyi magán orvosra költöttem már... Az utóbbi hónapokban, tény belgyógyásznál nem voltam .. de nincs ennyi pénz a világon. A gazdagoknak maximum. Én nem vagyok gazdag! És annyira bosszantó tényleg hogy rengeteg orvos megvárja hogy tényleg már olyan súlyossá váljon hogy élet halál között van az emberke és ezért halnak meg ennyien, mert nem időbe kezelik a dolgokat. De még annyi sincs bennünk hogy legalább a jó útra tereljenek és ne magamtól találjam ki bassza meg...
febr. 15. 15:08
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, engem is idegesít, hogy minek fizetjük a TB-t, mert (tisztelet a kivételnek) magánba kell menned, ha normális ellátást akarsz...


A problémáid egy részével mindenképp a háziorvosodhoz kellene fordulni. Ha ő még egy labor beutaló megírására is képtelen, akkor sajnos másik háziorvost kell keresni.

A gyengeség, fáradtság, nehéz légvétel és a magas pulzus rengeteg dolog miatt lehet, ezért első körben egy nagylabort kellene kérni. Ez az alap, mert így ki lehet zárni több dolgot és ez alapján el lehet indulni további irányokba.

(+ el kellene gondolkozni azon, hogy mozogsz-e és alszol-e eleget, milyen az étkezésed és mennyi stressz ér mostanában, mert ezek mind állhatnak a tünetek mögött.)


A nyaki gerinc probléma miatt ortopéd szakorvoshoz és olyan gyógytornászhoz kellene fordulni, aki egyben manuálterapeuta is. Ha TB-s opciót szeretnél, az sajnos megint egy hosszú folyamat, mivel ortopédiára a háziorvos tud beutalót adni, a várakozási idő pedig legjobb esetben is több hónap.

febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mentálisan jól vagy? Nincs szorongásod vagy evészavarod?
febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót 7-es!

Nem mozgok szinte semmit.. mert reggeltől estig dolgozók ülő munkát.... Semmire nincs időm kb.. aludni se mindig alszok eleget.. reggelizni sosem reggelizek, ebéd és vacsora..

A stressz az az első 3 hónapban nagyon intenzív volt, mert magas vérnyomással kezdődött és pulzussal, azt hittem szívinfarktusom lesz... De nem.. aztán ez nagyon megviselt és jött mindenféle tünet. De ez elmúlt. Ami meg maradt azt pedig leírtam ugye.. de már nem görcsölök rá nem stresszelek ezen, és nem panikolok.. de azt érzem hogy ez így itt meg is állt. Nem javul tovább...

febr. 15. 19:04
 10/16 anonim ***** válasza:

Sokat segítene, ha egy kis sétára meg a reggelizésre rászoktatnád magad. Utóbbit azért, mert az agynak rengeteg energiára van szüksége, és evés híján a szervezet előveszi a vércukor emelő hormonjait ( mellesleg a stresszhormonokkal nagyrészt azonosak) és azok jelenléte a vérben nem kellemes ( remegés, izzadás, elsápadás) Ha nem eszel, és a májglikogéned kifogyott, cukrot fehérjéből készítenek, ettől pedig lehet izomfájdalmad is.

Vigyázz magadra kérlek. Jobbulást!

febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!