Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lábamon a köröm nagyon rosszul...

Lábamon a köröm nagyon rosszul nől es az, kérdés hogy ezzel mit tudok csinálni? be is, van gyulladva milyen kenőcsöt tudnék rá venni? ami le venné a gyulladást gentamicin- ajánlották az, jo??

Figyelt kérdés

febr. 22. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Gyógypedikűrös segít.
febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Egy jó gyógypedis segít rajta.
febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Egy kenőcs nem fogja megoldani a problémát, legfeljebb átmenetileg csökkenti a gyulladást, de a kiváltó ok marad. Sebészetre kellene menni.
febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A végleges megoldás a lézeres benőtt köröm műtét. Minden más csak átmeneti enyhülést hoz. Keress rá neten, sok helyen végeznek ilyen műtétet.


A probléma gyökerét szünteti meg, a lézer keskenyíti a körömágy (azaz a köröm "gyökerének") szélességét pár milliméterrel, így ott a pici sávban soha többet nem fog köröm nőni, sem benőni.


Mindkét nagylábujjam megműttettem (nem egyszerre, pár év eltéréssel, de nyugodtan lehet egyszerre is), soha többet nem nőtt be azóta. Hatalmas megkönnyebbülés, előtte évekig szenvedtem vele, midig benőtt, begyulladt, vadhús lett rajta.


A műtét gyors, kapsz egy fájdalomcsillapító injekciót, lézeres kezelés pár perc, nekem kb. 20 perc alatt megvolt a teljes beavatkozás.


Gyorsan begyógyult, 2 napig felpolcoltam, nem mentem sehová. Egy hétig Betadinnal kellett kenegetni, majd bekötözni a sebet. 1 hét után sima ragtapasz. 2-3 hét után már bármilyen cipőt fel tudtam venni.


A műtét sikerrátája kb. 90%, soha többet nem nő abban a sávban a köröm, soha többet nem tud benőni.

febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Lézeres helyett inkább körömszabályozást ajánlanék. Az megoldja a problémát, míg a lézerezés csak a tünetet kezeli.
febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Sebészetre menj vele. Először az akut problémát kell orvosolni. Ha van egy-két heted otthon maradni és felajánjlák, hogy leveszik, érdemes vállalni. Nekem nyáron vettek le egy problémás példányt. Télen nem ajánlott, mert az enyém akkora kötést kapott, hogy semmilyen zárt cipőbe nem fért bele, sőt, nem minden szandálba vagy papucsba se (konkrétan vennem kellett egy új gyógypapucsot, aminek szabályozható a szélessége). Nekem is szeretnek benőni, de én általában jól meg tudom pedikűrözni. Neked az utóbbit nem ajánlom, mert el lehet rontani és elfertőződhet. Én 30 évig nem szúrtam el, először vették le az egyiket.

Lehet, hogy felír rá először egy krémet. A Gentamicin jó, de vényköteles. A Dermazin hasonló, nekem egy átkötéskor azt tették rá, úgy tudom, azt nem adják receptre. De mielőtt bármit rákensz, kérdezz meg egy gyógyszerészt.

febr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A seb~sz sokszor leveszi az egész körm{t, ami utána még rosszabb lesz. Egy pedikűrös viszont kiemeli a benőtt részt, és körömszabályozással megfelelően nőhet később
febr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem levették a körmömet fél éve, még nem nőtt végig, de nem tűnik úgy, hogy rosszabb lenne. Arra kell csak vigyázni, hogy be ne nőjön.
febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%

A lepontozóbajnokok tisztában vannak azzal, hogy egy gyógypedikűrös nem csak lakkozni tud, meg bőrkeményedést leszedni?

Sokaknak eüs diplomája is van.

A lézer előtt bőven van sok eredményes beavatkozás, ami helyes irányba tudja terelni a köröm növekedését.

febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Tudom, mit csinál egy gyógypedikűrös. Viszont akut gyulladással, ha nem múlik gyorsan, orvost kell felkeresni, mert egy elfertőződött seb akár az ujj elvesztéséhez is vezethet, ha elhanyagolják, vagy szepszishez.
febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!