Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatásos végbéltükrözésről...

Altatásos végbéltükrözésről mit lehet tudni? Végbélrepedésem van, de màr krónikus, újra és újra előjön. Az orvos ezt ajánlja vagy/és majd a műtétet, ha úgy alakul.

Figyelt kérdés
Eléggé félek magától a vizsgálattól is meg attól, hogy valami rákos megbetegedésem van. Tudom, gyerekes. De akkor is:( 23 éves lány vagyok

febr. 23. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Jó kérdés hol van az a repedés

Ha altatásban végzik semmit nem fogsz érezni, egyébként elég kellemetlen a dolog mivel azt legalábbis tizenvalahány éve még egy fémcsővel csinálták Nekem 16 centiig sikerült elvégezni annak idején tovább nem ugyanis nem tudtam elleazíttani magam,hát úgy nem vagyok hozzzászokva, hogy a seggemben turkáljanak

Viszont találtak egy szép már azt mondta a főorvos nem mostani fekélyt a végbelemben kb 13 centi mélyen úgyhogy azóta tudom, hogy időnként miért voltam vécé után hullafehérre lesápadva és olyan fájdalmak gyötörötek két órán át mint egy végstádiumos rákost körülbelül

Próbáltam megműttetni, azt mondták hagyjuk rá ha nem muszáj ne piszkáljuk

febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
A végbéltükrözéshez minek altatni?
febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Végbéltükrözéshez nem szoktak altatni, még teljes vastagbéltükrözéshez sem igazán. Nekem is volt/van aranyerem és végbélrepedésem, voltam proktológusnál is. Ilyen esetben csak a végbél alsó szakaszát vizsgálják, ez simán kibírható, nem fájdalmas csak kellemetlen.
febr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kábításban végzik ELŐZETES KÉRÉSRE a vastagbéltükrözést de akkor kísérővel kell menni mert én láttam amikor jöttek kifelé úgy kellett némelyiket támogatni oldalról úgy be volt állva

Nem kellemes egyáltalán nemhogy a végbéltükrözés hanem a vastagbéltükrözés meg pláne valaki végigüvölti hallottam azt is, ott ültem a rendelő mellett

Bár embere válogatja ki mennyire bírja az anális témát, valaki abszolút bírja valaki meg egyáltalán nem

febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De nekem ezen kívül más tüneteim is vannak, emésztési gondok, székrekedés/hasmenés, alhasi fájdalmak :( szóval a repedés kb csak egy következmény, egyébként nyáron műtöttek vakbéllel is. Köszönöm az őszinte válaszokat! Nem Magyarországon élek, talán megoldható itt az altatás v bódítás, de a bódítás alatt nem érzek semmit vajon?
febr. 23. 21:01
 6/16 A kérdező kommentje:
1. Akkor nem műtötték meg végül vagy mi lett a vége?
febr. 23. 21:02
 7/16 anonim ***** válasza:

Nemtudom milyen más orvosi problémáid vannak ezt a gasztroeneorológussal és a téged vizsgáló orvoskokkal kell megbeszélni

Megoldható itthon a bódítás ismétlem de csak előzetesen kérni kell azt és akkor azt kábultan végzik el

Jártam be kórházba igen sokat, pont ahol a tükrözést végzik valaki úgy jött ki, hogy támogatni kellett, valaki bement aztán kijött, valaki meg úgy üvöltött, hogy még az ajtón is igen erősen kihallatszott a váróba

Ha a bódítás mellett döntesz (te tudod mennyire bírod az anális témát) akkor lehetőleg kísérővel menj mert lehetségen kissé ki leszel ütve egy ideig


A második kérdésre a válasz az, hogy nem, nincs megműtve azóta sem de az nem múlik el soha, bármikor súlyosbodhat

És akkor ugye abból lesz egy komoly műtét vagy részlegesen vagy teljesen eltávolítják a végbelem és akkor ma már a régi sztómazsák (ami ugye elég kellemetlen, életminőséget romboló és undorító és primitiv egy technika) technika helyett megoldható én úgy tudom, hogy a megmaradt bélrendszer egy darabját átalakítják és beműtik végbélnek

febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egész más a végbéltükrözés és a vastagbéltükrözés. A kérdező az elsőről érdeklődik, ahhoz nem szükséges sem altatás, sem bódítás.
febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8 Volt már végbéltükrözésed?

Nem tudom volt e már, nekem volt

Nem sikerült a teljes procedúra abba kellett hagyni mert igen kellemtlen a dolog, annál a vastagbéltükrözés jó kérdés mennyivel lehet rosszabb

Én kérnék bódítást mivel én már átestem egyszer rajta, nem kellemes

febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Jártam rendszeresen a gasztroenterologushoz, helicobacter pylory volt, vesén só, sűrű epe. Am semmi komoly dolgot nem állapított meg. Sok fájdalmat tűrtem már, viszont rettegek tőle, mindenképp kérném, ha lehet és àltalában nem egyedül megyek, mert pánikolok és hajlamos vagyok a rosszullétekre. Amúgy mindig egészséges voltam a műtétemig egészen, azóta egyszerűen minden bajom előjött.

Én sem akarnám a műtétet, de nekem még remélem nincs fekély, de ki tudja, most pl jól vagyok ezen a napon, de nagyon hullámzó az egész. Visszatér állandóan.

febr. 23. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!