Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatásos végbéltükrözésről...

Altatásos végbéltükrözésről mit lehet tudni? Végbélrepedésem van, de màr krónikus, újra és újra előjön. Az orvos ezt ajánlja vagy/és majd a műtétet, ha úgy alakul.

Figyelt kérdés
Eléggé félek magától a vizsgálattól is meg attól, hogy valami rákos megbetegedésem van. Tudom, gyerekes. De akkor is:( 23 éves lány vagyok

febr. 23. 18:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy rákos lennél, de bélgyulladásod akár lehet is.
febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nézd a végbélrepedés begyógyul magától, az én fekélyem nem ami már feltételezhetőleg évtizedek óta megvan

Ne rettegj nekem kéne rettegni, én nem rettegek

Mivel szét van repedve a végbéled így nyilván natúrban érzékeny lesz ha hozzányúlnak, én kérnék bódítást mindenképpen mert egyébként is kellemetlen a beavatkozás, nemhogy még szétrepedt végbéllel

Nem kell aggódni nem rákosodik el: írnak fel rá kúpot meg kenőcsöt és begyógyul szépen a repedés

Ha kérsz bódítást akkor mindenképpen kísérővel menj, nem lehet tudni milyen állapotban leszel utána

Kb 10-15 perc az egész tükrözés normál esetben de a bódítás az eltart egy ideig mire kimegy az emberből, nem ülhetsz volán mögé sem

febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen, volt végbéltükrözésem, ott derült ki hogy végbélrepedésem van (az aranyér mellett). A vizsgálat előtt pokolian fájt hetek óta. Fel sem merült a bódítás lehetősége, pedig magánorvosnál voltam. De nem is lett volna rá szükség, mert egyáltalán nem volt fájdalmas, csak kellemetlen. Kocsival mentem, rögtön vezethettem utána.
febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Chron betegség gyanúha àllt még fent, de állítólag a székletmintából megállapították, hogy nincs. Én voltam vizsgálaton, megállapította a proktológus a repedést, gondolom akkor alsó részen van, ha ujjal megtudta. Hozzáteszem, nekem ez is rettenetesen fájt:( Nagyon sok kúpon/kenőcsön/ diétán vagyok túl és előjön megint, azaz nem tud begyógyulni végleg. Akkor te minden nap szenvedsz a wc-n? Nekem is szar, el sem tudom képzelni, fekéllyel akkor milyen.
febr. 23. 22:40
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked begyógyult azóta?
febr. 23. 22:41
 16/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nem igazán, időszakosan előjön, de azóta nem voltam orvosnál. Akkor egy speciális kúppal (nitroglicerin tartalmú) rendbejöttem és jó ideig nem volt ilyen problémám.
febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!