Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki csinálja a CT-t, ahhoz...

Aki csinálja a CT-t, ahhoz milyen végzettség kell?

Figyelt kérdés

márc. 2. 15:55
 1/6 anonim válasza:
38%

Radiológusnak hívják. Általános orvosi végzettség, valamint négy év szakirányú(radiológiai) továbbképzés.


[link]

márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első, aki készíti a képeket az nem radiológus, ők értékelik a képeket.


Aki készíti, az radiográfus, Képalkotó diagnoszta, CT/MR operátor.


Többféle módon lehet olyan képzést elvégezni, ami után CT-t lehet kezelni.


- Van Bsc képzés "orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus"

- Van CT/MR szakasszitens képzés (régen OKJ volt).


meg még régebben még voltak ilyen "híd" programok akiknek volt röntgenasszisztensi végzettségük, azoknak átképzés.


Ezen kívül lehet még valamire nem gondoltam, de ezek a főbb utak.

márc. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Attól függ a csináláson mit értesz. Aki befektet és a számítógépet vezérli, tervezi a vizsgálatot, működteti a CT-t, az amit 2-es leírt. Aki kielemzi, kiértékeli, ő radiológus.
márc. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, CT asszisztensnek szeretnék tanulni, szóval nem radiológusnak. Csak azt nem tudtam, hogy most ahhoz kell e egyetem, vagy egészségügyi főiskola. De szerintem nem kell hozzá, viszont van ez a 3 éves szakápoló, azt valószínűleg előtte el fogom végezni Németországban, mert jó több lábon állni, illetve amúgyis Németországban akarok dolgozni, mert kint jól fizet az egészségügy.
márc. 3. 19:28
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó, de azt nem tudom most kell-e honosítani ha itt végzed, ha kint akkor oké, bár ott nem tudom mik a kompetenciák, ott kicsit szélesebb az asszisztensek kompetencia körei.
márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha itthon végezném, akkor valószínűleg kellene, de ugye én kint fogom. Amúgy igen kint másabb, de sok külföldi tanul kint, meg én most jelenleg idősgondozó vagyok Németországban, és mivel fiatal vagyok szakmát szeretnék váltani, nyilván most is ezerszer jobban megéri, mintha itthon dolgoznék, mert kb az ötszörösét keresem kint mint itthon. Dehát mégiscsak fiatal vagyok, nem szeretnék életem végéig pelenkázni.
márc. 3. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!