Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is észrevette már, hogy...

Más is észrevette már, hogy az alacsonyabb végzettségű irodai dolgozók sokkal jobban képviseltetik magukat, több bért is kapnak és jobban is bizík bennük egy főnök, mert mindig azt mondják és csinálják amit egy főnök hallani akar?

Figyelt kérdés

2023. okt. 17. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz olyan munkakört vagy területet mondani, ahol nem azt csinálod amit a főnök akar, és ezt megfizetik?
2023. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1# Ne fordítsd ki a kérdés lényegét. Termeszetesen nincs olyan munkahely.
2023. okt. 17. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont nem vettem ezt észre, pedig már 30 éve dolgozom különböző irodákban.
2023. okt. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fordítottam ki semmit. Azt írtad, hogy megfigyelte-e már más is, hogy a főnök jobban megbízik abban, aki azt csinálja amit ő szeretne. Elvileg ez a standard, és a szerződésed is arra szól, hogy megcsinálod a kiadott feladatot, ergo amit a főnök szeretne elvégeztetni.
2023. okt. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a végzettséghez ugyan mi köze van.Azt kérdezed, hogy a jó munkaerőt miért becsülik meg jobban?Hát szerinted miért?

Kinek kell egy olyan alkalmazott, aki nem azt csinálja, ami a dolga, meg állandóan visszapofázik és veszekszik a főnökkel?

2023. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vettem észre. A több tudást jobban megfizetik, nagyobb a hozzáadott értéke, nagyobb a megbecsülése. Ha veled nem így van, azt magadnak köszönheted
2023. okt. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem találkoztam ilyennel.


"jobban képviseltetik magukat" - Itt ezt hogyan kell érteni?


"több bért is kapnak" - ???? már csak a bértábla miatt se...


"és jobban is bízík bennük egy főnök, mert mindig azt mondják és csinálják amit egy főnök hallani akar"


Ez nem a diplomától függ, szerintem. Amire gondolom, hogy gondolsz, azzal lehet kapcsolatban, hogy tisztában vannak a határaikkal az alacsonyabb végzettség miatt, hogy olyan borzasztó nagy kívánságaik nem nagyon lehetnek. Marad, hogy elfogadja azt ami van, nagyon nem fog kapálózni.

A diplomával kicsit nőhet az arc is (!!! nem mindenkinél, ez is emberfüggő), és ez elmehet odáig, hogy XY azt gondolja, neki mindent lehet mert van 2-3-4 diplomája. Ezért nagyobb esélye is van kiállni vagy megharcolni valamiért (még ha nem is nagy az arca), mert jogosan van mire alapoznia, hivatkoznia.

Egy alacsonyabb végzettségű ezt nem fogja megtenni, mert neki nincs meg ez a háttér, mire hivatkozva akarjon mást vagy többet stb.? Ezért könnyebben elfogadja, ami van.

Ha arra gondolsz, hogy ez taplnyalás lenne, az meg végképp nem függ a végzettségtől. Diplomásokra is jut belőlük rendesen.

2023. okt. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!