Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges méh polip eltávolít...

Lehetséges méh polip eltávolítása TB alapon?

Figyelt kérdés
A szakrendelésen úgy döntöttek nem műtik meg. Pedig vérzik és problémát okoz évek óta. Aki nem tudja megfizetni a magánklinikát az így járt?

márc. 21. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

De hát miért nem műtik meg? Szakmai okokból? Ha igen, akkor a magánrendelésen se biztos, hogy vállalják.

Más kezelést se kapsz?

márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 qborka ***** válasza:

Ez elég fura...

Mit jelent az,hogy vérik? Erős a mensid? Vagy nem áll el?

márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
De van, miért ne lenne?Páromnak is volt Péterfyben. Azt mi viszont nem tudhatjuk, hogy nálad ezt miért utasítják el, valami oka van biztosan.
márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kb. 5 éve van panaszom, barna voltok menstruációtól függetlenül. Többször voltam magánorvosnál, semmit nem találtak. Hormonvizsgálaton kétszer is voltam, ott is minden rendben volt. Akkor azt a diagnózist kaptam, hogy biztos átmeneti beakadás, pici hormonzavar lehetett.


Mostanában viszont erősödött a vérzés és élénkpirosra váltott szintén menstruációtól függetlenül, ezért magánrendelésre siettem, oda ahol a legkorábban tudtak fogadni.

A magánrendelésen megállapították, hogy polipom van és az okozza a vérzést és gyorsan meg kell műteni, aminek összege több mint fél millió Ft lenne.


Mivel eddig senki nem vette észre a polipot, így szakrendelőbe siettem, ahol egy újabb ultrahang megerősítette, hogy tényleg ott van és elég nagy. Gondolom eddig is ott volt, csak most nőtt akkorára, hogy láthatóvá vált.


A szakrendelésen az orvos első körben műtétet javasolt, aztán a következő konzultáción meggondolta magát, hogy mégsem műt meg, inkább figyelgessem. Javasolja, hogy majd menjek el egy magánklinikára a gyermekvállalás kapcsán és majd ott úgyis kezdenek vele valamit, lepasszolja ezt a problémát.


Se a magánklinikát, se a magánműtétet nem tudom jelen pillanatban kifizetni és a gyermekvállalás sem most fog megtörténni.


Mit lehet tenni ilyenkor, ha TB alapon nem akarnak megműteni és a gond úgy érzem elég idült?


Másik orvost keressek hátha ő hajlandó?

márc. 22. 20:50
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem értem én ezt, ennek se füle se farka, érthetetlen számomra, nem látom ebből mi az indoka, mit kell ezen figyelgetni, ezt csak ultrahanggal lehet megoldani, ami az ő szakmája. Lehet, csak egy idióta orvost fogtál ki, nem tudom, de azért azt tudjuk és látjuk, hogy vannak, akik előszeretettel küldenek magánellátásba betegeket, hogy inkább fizessenek, ne nekik kelljen felvállalni a felelősséget és sürgősben megműteni a beteget TB alapon, ez a látszat. Másikat keress fel akkor, sajnos sok mindent nem tudsz ezzel kezdeni. Vagy még az lehet, azon akadt ki, hogy magánorvosnál voltál és most, hogy műteni kell, vissza akarsz menni a TB ellátórendszerbe, sajnos ilyenek is vannak. Ez a polip dolog elég érdekes, páromat 2 hétig vizsgálgatták legalább 3 alkalommal hüvelyi ultrahanggal és semmit nem láttak, aztán az utolsónál kiderült van polipja, valószínűleg nem 3 nap alatt nőtt oda, szóval ki tudja hogy van ez..
márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak ugyanoda tudok visszamenni, mert más szakrendelők nem fogadnak, nem tartozom oda. Ha viszont ugyanoda megyek vissza egy másik orvoshoz, látni fogja a papíron, hogy már a kollégájánál jártam és most kikerülöm az orvosomat...miért is?..és akkor el kell panaszolnom...


Nem tudom, hogy csapódik ez le. Ahhoz aki megvizsgált nem szívesen megyek vissza, már nincs bizalmam...egyszer ezt mondja aztán mást.


Az ellátáshoz úgy tudom mindenkinek joga van, nekem vérzéses gondom van, tehát továbbra is kérdés, hogy konkrétan kérhetem-e a műtétet TB alapon? Lehet-e ilyet, hogy visszamegyek és egyszerűen kérem még mielőtt nagyobb gond lenne?


Őrület, hogy mennyi pénzt fizet az ember az egészségügybe az élete során és egyszer van gondja, de akkor sem kap megfelelő kezelést. :(


(Ugyanitt hűtő eladó fél millió Ft-ért.)

márc. 22. 21:48
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Persze, kérheted.
márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!