Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pajzsmirigy alul és túl...

Pajzsmirigy alul és túl működés kezelése hogy működik?Igaz nem kell kórházba menni miatta?

Figyelt kérdés
Még nem tudom melyik van,de valószínű hogy alul működik,ezt hogy kezelik?
márc. 23. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Leggyakrabban gyógyszerrel. Nem tudom, hogy mit értesz kórházba menni alatt, de fel kell keresned az endokrinológiai szakrendelést. Valószínűleg lesz egy nyaki UH is, se nem kell befeküdnöd a kórházba. Kár erre ráparázni. Nekem egyetlen negatívuma van a gyógyszernek, hogy éhgyomorra kell bevenni és utána nem lehet enni fél óráig. Ha otthon reggelizel, ezt bele kell kalkulálni az ébresztő idejébe.
márc. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1

Bocsi!

Kérdezhetnék? Nekem a pajzsmirigyemen van 3 gyulladt göb meg a jobb mellékpajzsmirigyemen adenoma (ettől félek inkább, hogy nem-e mégis rosszindulatú)

Erdekes, mert a hormonok rendben vannat. A PTH van a felsőhatàr ertéken meg a kàlcium.

Azt szeretném kérdezni, hogy neked a hormonok nincsenek rendben?

márc. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Igen, nekem a TSH érték volt magasabb. Mikor elkezdtem a gyógyszeres kezelést, akkor 7-8 körül volt. Gyógyszerrel 2.4 körül van.
márc. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi a választ!🙂
márc. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Kapsz gyógyszert, ami pótolja azt a hormomt, amit a pm nem tud megtermelni. Eleinte 3 havonta, ha beállították a gyógyszert, akkor félévente-évente kell visszamenni. Vszeg kérnek ultrahangot, hogy megnézzék, hogy mi újság és friss vérvétel is szokott kelleni, hogy lássa az endokrinológus, hogy mi újság. Ha nem kezelteted, akkor max fáradságot kedvetlenséget fogsz érezni, viszont hosszabb távon magas vérnyomás, diabetesz a szövődménye, szóval hülyeség nem kezeltetni. A legutálatosabb, hogy a gyógyszert reggel éhgyomorra, első étkezés előtt minimum fél órával kell bevenni. Ezt tartsd be, különben sose lesz jól beállítva a gyógyszered.
ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!