Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lumbális porckorongsérv műtét...

Lumbális porckorongsérv műtét vagy esetleg más ötlet?

Figyelt kérdés

Masfél évvel ezelőtt történt a baj, megemeltem magam a jobb lábam nagyon fájt 2 hónapig a járás is nehézkes volt. Mire odaértem az idegsebészhez addigra javult annyit hogy műteni nem kellett. A lábam egyébként zsibbad, jobb lábam, bokától lefele általában, főleg hosszabb ülések után és este ágyba fekvésnél érzem a lábam mentén végig hátul mintha ilyen kicsiket ugrálna az izomzat(nemtudom máshogy leírni). Nem zavaró megszoktam ezt már, de viszont egy fél éve állandóan megfájdul az egész derekam, általában előrehajolásokkal fokozódik, annyira megtud fajdulni az egész terület hogy a sétálas közben is fáj, nem tudok miatta dolgozni sokszor kiesek, általaban pár nap pihivel rendbe jön de 2 hetenként megjön ez a fájdalom a munkában főként. Nem kell nagyon nehezeket emelnem, meg próbálok vigyázni magamra. Sok helyen voltam már vele most nem irom le őket, gyógytornát csinálom de van, hogy közben is megfájdul. Aki járt hasonló helyzetben és tudna valamilyen tanácsot adni bármit szívesen meghallgatok és kipróbálok. Műtét véleményeket is meghallgatnék hogy a derékfájdalmon tudna-e segíteni az a fő probléma. 23/F

A L.IV-V discus ellapult, dehydrált, rajta centralis zónában, a jobb subarticularis zónára is húzódva egy 10x11x5mm-es protrusio látható, mely jobb oldali túlsúllyal a lateralis recessusokat beszűkíti, mindkét leszálló gyököt eléri.


L.V-S.I discus ellapult, szintén dehydrált, rajta max 13x10x8mm-es protrusio látható a jobb subarticularis zónában, mely a jobb lateralis recessust jeleritősen beszűkíti, a jobb leszálló gyököt eléri. A henia T2 STIR mérsékelten hyperintenz, sequestrált jellegű.



márc. 25. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Én TRX tornát csinálok jelenleg, kevésbé súlyos lumbális porckorongsérvvel. Előtte a célzott gyógytorna, gépekkel, csak rontott a helyzeten. A TRX csapatunkban kb mindenkinek porckorongsérve volt/van, és mindenkinek más vált be. Van, akinek pont ez a torna, van, akinek a masszázs, másnak az úszás is segít.

Hosszabb ideig ülni csak tartásjavító/gyógyászati ülőpárnán szoktam, keményebb felületen semmiképp.

márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a gerincnyújtó padot.
márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!