Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Külföldön is kaphatok ilyen...

Külföldön is kaphatok ilyen alapellátást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Atoimmunbetegség miatt havi szinten orvosi kontrollra kell járnom.


Korábban felmerült a külföldre (ausztriába) költözés ötlete, jobb munka és életminőség végett.


Viszont nem tudom milyen ellátásra lennék jogosúlt EU-s polgárként, ha sikerülne is a kiköltözés, munkavállalás.

Azt tudom hogy pár hónapig eu-s TAJ biztosításom lehetne, illetve a munkába állástól az alapellátás is megillet.

De nem tudom, hogy az itthon is nagyon drága pl: biológiaterápia vagy ehhez hasonló tartós kezelések mennyire hozzáférhetőek így. Valamint az is érdekelne hogy ehhez elég a magyar orvosi leletek lefordított példánya? Vagy ottani szakvélemény alapján döntenek? Mi van abban az esetben ha itthon már folyamatban van a kezelés, de kint meg még nem jár mert dönteniük kell efelől ha egyáltalán megillet?

Vagy marad az ingázás és fizetem a magyar TB-t is?

Biztos van más is hasonló cipőben, van valakinek tapasztalata, ki hogyan oldja ezeket meg?


A segítő válaszokat előre is köszönöm.


ápr. 5. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Amint kiköltözöl köteles vagy lemondani a magyar tb-t. Nem adózhatsz két helyre - a tb adó -, mert azt bünteti a törvény.
ápr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezt Ausztriában kellene megkérdezned, és igen, jó ha viszel fordítást.
ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!