Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nincs bejelentett munkám,...

Ha nincs bejelentett munkám, akkor milyen formában tudok háziorvoshoz menni és az mit tud felírni nekem?

Figyelt kérdés

Ugye nincs TB támogatásom, az nem aggaszt hogy így drága az ellátás ki tudom fizetni… Csak fogalmam sincs, hogy mi a menete az egésznek.


A jelenlegi lakhelyemen (5 éve lakom itt) nem is vettem még igénybe semmilyen orvosi ellátást, tehát nem tudom hogy be vagyok e regisztrálva az orvoshoz, kell e egyáltalán ilyesmi vagy mindenki tartozik egy adott háziorvosi rendelőhöz a lakhelyéhez közel?


Igazából bakteriális felső légúti fertőzésem van, s erre szeretnék gyógyszert felíratni… Akivel együtt élek, bejelentett munkahellyel rendelkezik és Ő volt orvosnál, diagnosztizálták, stb.

Kapott antibiotikumot, ahhoz probiotikumot, stb.


Nyílván nekem is ugyanez a felső légúti bakteriális fertőzésem van, hiszen teljesen ugyanazok a tünetek és senki mással nem érintkeztem, csak vele, mivel hogy egy háztartásban élünk. Amúgy meg 10 éve nem voltam beteg még a torkom sem fájt gyerekkorom óta soha…


Ha neki a gyógyszerek TB támogatásra ilyen 1500 forint körül voltak, akkor gondolom nekem sem lehet ilyen pár tízezer forintnál több, de ez igazából nem is számít… Csak fogalmam sincs, hogy mi a módja, vagy hogy van e módja, hogy így írassak fel gyógyszert.


Az Ő gyógyszereiből bevenni nagy felelőtlenség lenne, például mert ha nem szedi végig azt az adagot amit kiírtak neki, akkor súlyosbodhat az állapota is (ahogy az enyém is, ha keveset szedek be), szóval ilyesmi nyílván nem megoldás.



ápr. 19. 08:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Befizeted a tb - t magad után és elmész utca alapján, akihez tartozol.
ápr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Kell fizetni a TB támogatást. 11300 ft. Ha fizeted rendesen, akkor elmész ahhoz a háziorvoshoz akihez területileg tartozol, megnézi a TB számod, ha látja hogy rendben van, aktív, akkor felírja a gyógyszert.

ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Fizetsz tbt magad után?
ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvastam erről:

"Amennyiben az egészségügyi szolgáltatási járulék megfizetésére kötelezett személy fizetési kötelezettségének nem tesz eleget és az ebből keletkező hátralék összege meghaladja az egészségügyi szolgáltatási járulék összegének hatszorosát, azaz 67.800,- Ft-ot, akkor a kötelezett TAJ száma egészségügyi szolgáltatás igénybevétele vonatkozásában érvénytelenítésre kerül, vagyis a kötelezett egészségügyi szolgáltatást térítésmentesen nem vehet igénybe."

Ez alapján gondolom neked a teljes árat kell fizetned a felírt gyógyszerért, de ha a NAV tudomására jut, hogy nem vagy biztosított, nem fizeted a szolgáltatási hozzájárulást, akkor utólag behajtja rajtad kamatokkal és késedelmi pótlékkal együtt, tehát jobban jársz ha elkezded fizetni és utólagosan is befizeted, erre kérhetsz részletfizetést is.

ápr. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hát én több mint 6 éve nem fizetem, akkor volt bejelentett állásom. Akkor ezek szerint ha kötelező, kb. 900.000 forintot kell befizetnem… Hát jó, végülis belefér.


Azt hittem, ha piros TAJ számos leszek, akkor annyi hogy az ellátásért a tejes árat kell fizetnem… De ezek szerint végig kötelező lett volna fizetni azt a havi 11-12 ezer forintot… Mondjuk engem soha nem keresett meg levélben a NAV, majd akkor felveszem a kapcsolatot és kifizetem ezt a hátralékot… Mondjuk 5 év az elévülési idő, ebben az esetben, ha minden igaz.

De inkább kifizetem, akkor is ha nem kötelező.

ápr. 19. 09:41
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
Gratulálok! Ha belefér a 900k miért nem tudtad volna fizetni havonta a 11k-t?
ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#6.


Nem tudtam, hogy kell.


Igazán küldhettek volna hivatalos levelet… Másféle hivatalos leveleket szoktam kapni, szóval biztos nem a címemmel van a baj.


Amúgy minek fizessek valamiért havi 11-12 ezeret amit nem veszek igénybe?


Mindig is az volt a tervem, ha majd szükségem lesz orvosi ellátásra, fizetek érte és ennyi.

Akkor azon felül is kell még ez a 11, hát jó. Értem, nem csak nekem hanem a társadalomnak szüksége van rá, de én azt hittem, ha nem fizetem, akkor egyszerűen nem jár nekem az közegészségügyben való ellátás, aztán ennyi.

ápr. 19. 09:50
 8/20 anonim ***** válasza:

Mert pl. bármikor történhet veled baleset? Inkább számlázzák ki egybe a 3 milliós életmentő műtétet?

Egyébként meg felénk érettségi előtt elmondták, hogy az aki nem tanul tovább, és nem tud azonnal elhelyezkedni, számítson rá hogy TB járulékot kell fizetni XY hónaptól...

ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

#8.


11. osztályom van, szóval erről ezért csúszhattam le. :D Meg mondjuk akkoriban nehéz volt az élet és ilyenekre figyeltem a legkevésbé.

ápr. 19. 10:01
 10/20 anonim ***** válasza:
7 ez fura. Nekem szokott küldeni a NAV levelet arról, hogy megszűnt a jogviszonyom és fizetnem kell.
ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!