Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvosom beutalhat vizsgála...

Háziorvosom beutalhat vizsgálatokra a körzetében lévő kórházba úgy hogy nincs lakcímkártyám? Többi lenn,25/L

Figyelt kérdés

Két éve élek Budapesten viszont az albérletbe ahol lakok nem adnak igazolást az ideiglenes lakcím kártyához.


A 11. kerületben választottam háziorvost akit nagyon kedvelek, nála is vagyok bejelentve. Fél éve küldött el nyaki és pajzsmirigy ultrahangra mert csomók lettek a nyakamon. Beutalóval mentem és gond nélkül elláttak.

Találtak egy csomó göböt meg cisztát szóval a háziorvosom beutalt endokrinológiára a kerületben lévő kórházba, akiket fel is hívtam időpontér. 10 percig próbálta nekem megmagyarázni a néni hogy nem tud időpontot adni mert nincs lakcímkártyám...Megmondtam hogy oda szól a beutalóm szóval igen is adjon időpontot, amire nagy nehezen kaptam is, 6 hónapos várólistára.

Azt mondta ha nem intézem el a lakcímkártyát oda se menjek...

Közben a mellemben is találtam egy csomót amit nőgyógyásznak mutattam meg. Ő azt mondta kell mammográfia, de nincs beutaló a lakcím miatt.


Az a kérdésem, hogy ezt megtehetik-e? Ha a választott háziorvosom ad beutalót azokba az intézményekbe ahova ő tartozik, akkor hogyan nem látnak el?


Állandó munkahelyem van, fizetem a TB-t, van beutalóm, megtehetik-e hogy odamegyek és hazaküldenek?



2018. szept. 27. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos ugy tudom, hogy ilyen szemet a torveny, hogy TB tamogatott vizsgalatokat/ellatast csak ott lehet igenybevenni, ahol van bejelentett lakcimed (akar ideiglenes, akar allando), onmagaban nem eleg a TAJ kartya.

Eleg igazsagtalan a torveny, de sajnos szerintem erre joggal hivatkozhatnak a korhazban es rendelokben. Bar az elegge erthetetlen, hogy a haziorvosi beutalot se fogadjak el!

Ha nincs lakcim, akkor teritesi dij elleneben lehet csak egeszsegigyi szolgaltatast igenybevenni (barmint pl elsosegelyt nyilvan lakcim nelkul is kapnal ingyen, de vizsgalatot, meg ha az ilyen fontos is, nem engedik). Bar nem tudom ezt annyira, szerintem eleg draga, viszont barhova mehetsz igy.

Egyszer egy rendeloben azt hallottam, ahogy a recepcion egy beteg, aki nem ott lakik, vervetelre jott, es ez olyan 16 vagy 30 ezerbe (mar nem emlekszem, de 10 ezres nagysagrend volt) kerult neki.

Az UH-n viszont rendesek voltak, hogy eltekintettek a lakcimtol.

Amugy hazoorvosod azert lehet igy is, mert az egy ideje mar nincs korzethez kotve, barhol lehet haziorvosod.

Mashol sincs egyaltalan lakcimed? Vagy a foberlo esetleg nem engedne meg megis erre valo tekintettel?

Vegso lepeskent esetleg masik alberlet, ahova be is jelentkezhetsz? Fel ev alatt talan talalsz egyet.

Vagy valaki csaladbol vagy barat csak egy ideiglenes lakcimet nem engedne meg (attol meg nem koltoznel oda)?

Jogilag sajnos nem tudom, mit lehetne ezzel kezdeni. Azert talan erdemes utananezni, hatha van erre valami meltanyossagi dolog. Sajnalom a helyzeted!

2018. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Természetesen beutalhat és, ha van TB-d, akkor el kell látni. El nem küldhetnek érvényes beutalóval.
2018. szept. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha olyan háziorvos utal be, aki a kórház körzetében dolgozik, akkor el kell, hogy lássanak.
2018. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, de az ellátás lényege az, hogy fizesd a TB-t, az, hogy nincs rajta a lakcímed az megoldható, mert megmondod és azt írják be. Senki sem fogja ellenőrizni, amúgyis nagyon sok fusiban készült, elszámolhatatlan vizsgálat készül ismerősöknek, rokonoknak.
2018. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Első válaszoló, sajnos két éve nem találok olyan albérletet amit kitudnék fizetni, ahol jelenleg lakom az nagyon kicsi, de egyedül fizetek annyit, mint amennyibe jelenleg egy kis szoba kerülne még plusz lakótársakkal... El szeretnék menni innen csak konkrétan nincs hova. A fél év nemsokára lejár, ezért is estem pánikba mert még mindig itt lakok, és még mindig nincs lakcímkártyám... Beszéltem erről a tulajjal, nem jelentkezhetek be erre a lakcímre mert irodaházként van lejelentve a hely, arra pedig nem lehet lakcímkártyát kérni, ő hiába adna, nem lehet...

Állandó lakcímem van vidéken, falun, 200 km-re, de a munkahelyeim miatt sajnos esélyem nincs hazautazgatni.


Nagyon kiakadok ha kivártam a fél évet, de mivel nem tudtam elköltözni majd nem látnak el...


Ezt találtam az interneten:


[link]


"A beutalás során elsődlegesen a beteg bejelentett lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint ellátásra kötelezett járóbeteg-szakellátásra, illetőleg fekvőbeteg-gyógyintézetbe, illetve a háziorvosa beutalása esetén annak telephelye szerint ellátásra kötelezett járóbeteg-szakellátásra, illetőleg fekvőbeteg-gyógyintézetbe kell beutalni a beteget."


Ezek szerint ha a telephelyére utalt be a háziorvosom akkor KÖTELESEK ellátni? Csak hogy fel legyek készülve arra az esetre ha elakarnak zavarni...Illetve akkor megkérném hogy utaljon be mammográfiára is, mert egy csomóval a mellemben nem nagyon akarok szórakozni, és ha TB-n keresztül van lehetőségem itt megnézetni, akkor a 20.000 Ft-okat sem költeném el...


Nyugtassatok meg hogy jól értelmezem.. :(


Köszi!

2018. szept. 28. 18:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, kötelesek, főleg ha van beutalód. Nekünk is fel kell venni, teljesen mindegy mi a lakcíme, egyáltalán nem számít ilyen esetben, főleg panasz esetén.

Ráadásul a szövegben az van, hogy "elsődlegesen" tehát el lehet ettől is térni akár.

2018. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyébként a megnyitott linken első oldalon olvasható:


Ki a területileg illetékes egészségügyi szolgáltató?

A járóbeteg-ellátásra területileg illetékes szolgáltató

1. a beteg bejelentett lakóhelye vagy

2. tartózkodási helye szerinti, illetve

3. a háziorvosa beutalása esetén annak telephelye szerinti.......


Tehát benne van.

Csak arra vigyázz, hogy a beutaló 90 napig érvényes.

2018. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Akkor így már biztos hogy el kell hogy lássanak!


90 napig??? De hát nekem alapból 6 hónapra adtak időpontot, mondván hogy nincs előbb... o.o


A 90 nap arra vonatkozik hogy kérjem az időpontot, vagy hogy 90 napon belül el kell hogy lássanak? Esetleg kérjek egy újat?

2018. szept. 28. 19:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Elméletileg a felhasználás számít, az időpont kérés/adás meg nem minden esetben feltételezi a beutaló meglétét.
2018. szept. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Illetve nem biztos, hogy jól tudom bocsi, mert van amikor a beutaló lehet érvényes hosszabb időre... Ilyennel én még nem találkoztam, mert nálunk nin s hosszú várólista, de a háziorvost kérdezd meg inkább.
2018. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!