Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magas vérnyomást állapítottak...

Magas vérnyomást állapítottak meg nálam. Tényleg ennyi gyógyszert kell szednem?

Figyelt kérdés

Betaloc 10 mg 3X1

Tensiomin 25 mg 2X1



ápr. 19. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Még csak kísérleti alany vagy az orvos is csak tapogatózik a sötétben melyik válik be ez lesz most rosszabb és jobb is még megtalálja ami megfelelő lesz.
ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tensiormont nekem csak akkor kellett bevennem amig nagyon magas volt a vérnyomásom.A háziorvosom szerint a mentősök is ezt adják,aztán várnak használ e.Ez kemény gyógyszer.
ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A Betaloc béta-blokkoló, azt rendszeresen kell szedni.

De a Tensiomin miatt beszélj az orvossal, hogy jól értetted-e. Azt ugyanis nem szabad rendszeresen szedni. Olvasd el, hogy csak kiugró 180 feletti értéknél kell nyelv alá tenni.

Kérdezz rá, nehogy baj legyen belőle, hátha valami miatt neked másképp kell szedni. Ha ma már nem éred el az orvost, a patikában kérj tanácsot.

ápr. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
A Tensiomint én sem értem, de ha ezt írta fel, akkor ezt írta fel, nem tudsz mit csinálni, de inkább az lehet, hogy tapogatózás van még csak, egyelőre nem tudja a dokid mi legyen az adagolás és melyik gyógyszer. Valóban utána kellene járni annak, hogy a Tensiomin miért lett felírva, lehet a Betaloc önmagában elég, de ha nagyon kiugrik a vérnyomás, akkor kell a Tensiomin alkalmanként. Szerintem a patikust kérdezd meg mi a javaslat.
ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Állandó mindkét gyógyszer, a tensiomin egy ace-gátló, ami vérnyomáscsökkentő hatóanyag.

Gondolom azért kaptam ezeket, mert korábban szedtem már másfélét, de nagyon durván előjöttek a mellékhatásai. Ezekkel semmi bajom nincsen.

ápr. 19. 16:17
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor jó.
ápr. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom: nekem nagyon a lelkemre kötötték, hogy Tensiomint milyen esetekben szabad bevenni, különben akár meg is emelheti a vérnyomást.

Ha az orvos szóban is azt mondta, hogy úgy kell szedni, akkor viszont nem valószínű a tévedés...

ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek Tanydon 40mg-ot kaptam 1X1, nagyon rosszul lettem tőle, mindenhol vörös foltok jelentek meg a bőrömön, viszketett, majdnem kivakartam a saját bőrömet, a torkom is szorított, néhány izületem 3x-osára duzzadt fel.
ápr. 19. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!