Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi az az idő, amíg érvénye...

Mennyi az az idő, amíg érvényesek eddigi járulék „befizetéseim“?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumozók!

Aki tud legyen szíves válaszoljon vagy pedig linkeljen nekem, ahol magam is megtalálhatom a választ az én kérdéseme!

Előre is köszönöm!


Tavaly nyárig a főiskola révén rendezve volt az egészségügyi szolgáltatási járulékom. Onnantól idén nyárig a munkaügyi központ képzésén vettem részt. Ezen időszak alatt onnan rendezték a járulékomat. Augusztus közepétől nov 1-ig a helyi önkormányzattól kaptam RÁT-ot, illetve fizették a járulékomat is.


Alkalmi munkát találtam, jelenleg most abban dolgozom. Az önkormányzat által végzendő munkát így nem tudom ellátni, nov. 1-től nem kapom a RÁT-ot. De a járulékom sincs így rendben, tehát nem fizetik tovább. (ez érthető)

Ahol alaklmilag dolgozok, minden alkalommal be vagyok jelentve, meg fizetnek utánam 1000 Ft járulékot. Ennek semmi köze ugye a fent említett eü-i szolg-k járulékához?


A kérdésem a következő. Mennyi az az idő, amíg érvényesek eddigi járulék „befizetéseim“?

Tehát pl, ha mennem kell nov 8-án MR vizsgálatra, jogosult vagyok -e az ingyenes ellátásra v fizetnem kell érte?



Tovább: [link]


2010. okt. 28. 20:54
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


A jogviszony megszűnése után 45 nap türelmi idővel szűnik meg a biztosítás.

2010. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!