Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rövid időn belül jelentős...

Rövid időn belül jelentős súlygarapodás okozhat kis csomókat, "göböket" a mellbimbónál kitapintva? Ez mennyire szokványos, természetes járulék?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést a túl hosszú részletezésért, nagy betűkkel kiemeltem a KÉRDÉS részt, ha nagyon unalmas, nyugodtan ugorjatok oda.


Hogy átfogóbb képet tudjak adni, az utóbbi másfél évben elég zűrös családi életem volt. Szüleim elváltak, elköltöztem, egyetemet abbahagytam és a saját utam kezdtem meg, tehát elég stresszes időszak volt mindez, próbálom átgondolni, mi lehet hasznos info, ez talán számít valamit.


Mindeközben a költözéssel együtt főzni is megtanultam, és, hát lehetne szépíteni, de rendszeres sport híján a sok főzés és rendszeresebb táplálkozás megtette hatását, az utóbbi fél évben elég sok kilót felszedtem.


Ennek semmi más oka nincs, mint elkényelmesedés és lustaság, nem akarom bármi másra fogni. Mindezen szeretnék is változtatni, az életem mostanra rendeződött úgy, hogy sportolás, kikapcsolódás, tehát az ilyen jellegű önmagamra figyelés is fontos lett számomra.


Ezt azért írtam le, mert minden segítő szándékú választ köszönök, de nem szükséges külön figyelmeztetni, hogy térjek át egészségesebb és/vagy rendszeres sportolásra, hogy a túl sok étkezés és mozgás szegény életmód káros... mindezt tudom és nem is akarom megvárni míg kövér leszek vagy végképp alaktalanná válnék.



KÉRDÉS: A fentiek tükrében, közel fél év alatt, gyors súlygyarapodás mellett mennyire gyakori férfiaknál a mellbimbó alatt több kisebb "göb", kitapintható csomó kialakulása?


Tudom hogy minden ilyen kérdésnél elhangzik a mindenképpen menjen el orvoshoz, nem árthat, jobb biztosra tudni és hasonló tanácsokat, amikkel teljes mértékig egyet is értek! :-)

De a kérdés nem a MIT TEGYEK, hanem a MI LEHET A JELENSÉG OKA?


Azt is tudom, hogy erről beszámolni is orvos tudna a legjobban, ezért ezt sem kell külön bejelenteni. :-)

Akinek van tapasztalata, vagy konkrét infója.


Minden segítő szándékú választ előre is köszönök!


2011. márc. 6. 01:00
 1/3 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2011. márc. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
22
2011. márc. 6. 09:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 16 éves koromban volt csomó a mellbimbómban, a hormonok miatt.

Emellett midig vékony voltam, emiatt minden mirigyem tapintható volt, én meg megijedtem, hogy valami bajom van. Persze semmi.


Lehet, hogy fordítva van a te esetedben. A súlygyarapodás miatt jobban kitapinthatók a már eleve meglevő csomók a mellbimbón.

2011. márc. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!