Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az oregeket miert nyirhatjak...

Az oregeket miert nyirhatjak ki szandekosan v gondatlansagbol a korhazakban kovetkezmenyek nelkul?

Figyelt kérdés

Sztem mindenki talalkozott mar azzal, hogy aki oda idosen bemegy, tobbe nem jon ki, pedig kisebb gonddal ment, megis belehalt es az oregek rettegnek befekudni, mert tudjak, hogy senki sem fog torodni veluk.

Leirom 3 ismeros nagyszuloje es az en egyik nagyszulom tapasztalatait:

Mindharman nem kaptak inni, ahanyszor kertek, csak napi 3x egy pohar vizet a kajahoz, ami igazabol nem volt, mert a reggeli zsomle felet kaptak csak meg, uresen, egy mikromilimeter fel parizsival, minden mas nelkul. Az ebed elvileg lett volna, de mivel fekvobetegek voltak, vartak a novert a kajaval, aki delutan 5re!!!!! oda is ert vele, kis tanyer teszta, vizes hig porkolt szaft, 2 darab husleveskocka meretu hussal, majd kozoltek, a vacsorat nem kapjak meg mert most ettek es nem kell annyit enniuk. Ez par ora elteressel mindegyik idossel igy tortent, aki kapott vacsorat, a reggeli zsomle masik fele volt, fel szelet parizsival. Egyik idos infuzion at kapott vizet a korteremben mert ki volt szaradva, de kb 2 ora alatt elfogyott a max 3 decis vizes tasak es csak este kapott masikat vagy masnap, konyorgott sirva a neni a nagymamamnak hogy itassa meg, de o is fekvo beteg volt, ha szoltak novernek, az kozolte majd este kap, ez az eloirt mennyiseg, kozbe nem kapott kulon inni, nevetseges, 3 kib.szott nap utan meghalt, kiszaradassal kerult be es abba is halt bele, szart sem csinaltak vele.

Ezt megis hogy a f.szomba csinalhatjak meg? Es nem egy emberrel hanem kb minden ismerosom nagyszuloje aki bekerult, bement egy pl szivrohammal es kiszaradassal meg ehenhalassal halt meg, aztan rairtam a papirjara, hogy osszeomlott, kozbe a szobatarsai akik szinten fekvobetegek es nem tudtak segiteni, mondtak, hogy konyorgott az etelert es a vizert. Az en nagymamam ugy elte tul a korhazat, hogy egyreszt mindennap mentunk hozza, masreszt egy kis penzert beengedtek pluszba, ezert a vitt kajaval etettem itattam napi 3x, szerencse hogy kozel volt a korhaz es utana az osszes nenit en itattam vegig a teremben, meg vittem nekik gyumolcsot es meg oda szol a nover hogy kar erolkodni, parnap es ugyis mind elmennek, betegek. Kozben talalkoztam mas hozzatartozokkal es egyik idos sem volt a teremben pl rakos, hanem kiszaradassal, meg magas vernyomassal, meg szivbajjal kerultek be es egyik sem ezekbe halt bele, es mind 1 het alatt elmentek akik 70 folottiek, a 60asok kozul volt aki kijutott, akinek a csaladja bejart etetni itatni basz.dmeg.

Ez mi a k.rva anyja es ezt hogy csinalhatjak kozbetegsegiparban??? Ezert senkit sem vonnak felelossegre, hogy tomegevel doglesztik az embereket, pedig csak alap ellatast kene nyujtani nekik, enni, meg inni????

Ja meg volt 2 neni nagymamammal akik mar pelenkazosak vtak es volt hogy 2 napig!!!!!! nem csereltek rajtuk a noverek es mindenki szagolta a szart es azt mondtak ez csak oregszag, mi a g.eci folyik itt???? A noveren ellenorizni jartak meg minden, de csak beneztek es ha vki mar meghalt, azt vittek ki, vagy azt se. Baratnom nagyapaja 3 napig!!!!!! fekudt egy hulla mellett mert meghalt a bacsi es szoltak 5x a novereknek vigyek el es mondtak majd kesobb, ha mar biztos, de meg sem neztek a pulzusat es nyar volt, meleg, fulledt hullaszag es nem vittek volna el ba.sszatok meg



máj. 26. 16:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
50%
Sz*r az egészségügy, de ekkora provokatív kamut nem kellene gyártani.
máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%

Hű, és az utolsó bekezdést még el se olvastam...ez már a szánalmas kategória

:(

máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok túlzás van ebben, de a rövid válasz:

Az apolószemélyzet hiánya! Amikor 26 ágyban fekvőre jut két ápoló, az nem ápolás, csak lassított halál.


Amit a kiszáradástól írsz nem érzem korrektnek, épp, hogy az a szokás, hogy minden betegbe branült bele és folytassuk nekik a napi másfél liter Ringert, ha kell, ha nem.

máj. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
12%
Ensz who protokoll, a jó fogyasztó adózik vesz költ olcsón dolgozik es nyugdij előtt kihal. Steril helyen nem kaphatnak mérgezést fertőzest , a klinika jokere a rejtett betegség és beavatkozas közben hirtelen fellepett komplikáció stb . Téma lezárva . Az eü betegségipar szolgáltató nem gyógyközpont . Akinek a szervezete erős a korhazi tüsténkedes ellenére felépül. A kórházakban sosem szellőztetnek berohadt meleg alkohol fertőtlenítő vegyszerszag kedvez a bajoknak.
máj. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
30%
A kovid téboly idejen a korosokat ijjesztettek meg a betegeket, hullotak is az idősotthonokban meg otthon is az injekcióktól. A véletlen csak ilyen , minden miatta van .
máj. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is az ápoló hiánnyal tudok érvelni. Nincs elég ápoló, a beteg meg rengeteg. Bár ahol én voltam, ott olyan sose volt, hogy este 5-re kapják meg az ebédüket de olyan igen, hogy ha valakit etetni, itatni kellett akkor neki várni kellett mert van 12 kórterem, 3 ápoló és az egyes kórteremben rögtön van kettő akit etetni kell, az két ápolót lefoglal, a kettes kórterembe megint van egy az lefoglalja az utolsót is, és akkor aki a 12esben van az bizony vár sokat.


Olyat viszont nem tapasztaltam, hogy valakinek azt mondják így jártál éhezzél csak. Olyan van, hogy valaki vizsgálatra megy aznap és emiatt nem ehet és nem ihat és sokszor csak délután viszik el vizsgálatra, na ez megviseli őket de erről sem az ápolók tehetnek.

máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki látott még a "kérdezőn" kívül 3 napos hullát kórteremben,

szóljon már legyen szíves :D


4. A nyugdíjas is fogyaszt, pénzt költ, úgyhogy ez az "érvelés" elég gyenge.

máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%
Ez sajnos a rögvalóság:(
máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
51%

Már kb. 30 éve minden orvos ismerősöm is mondta, hogy ha valaki beteg a családban, minden nap be kell menni és kaját, innivalót is vinni kell. Én minden nap jártam az anyámhoz, és igen, én is ugyanezt láttam, a szobában a többi időst nem etették meg, nem mosdatták meg stb. (az átmozgatásról nem is beszélve) Volt, aki bár nem tudott bejönni, fizetett valakinek, aki bejárt hozzá és ellátta. Ez van, sajnos. Ezzel nem akarom bagatellizálni, csak azt mondom, ez régi probléma, és egyéni szinten a rendszeren nyilván nem lehet változtatni, szóval a saját rokonaidért kell megtenni, amit lehet.

A COVID-os lezárás ezért is volt nagy sz*vás. Nekem is halt meg akkor rokonom (nem COVID-ban). Máskor (pl. egy "sima" influenzás járványos időszakban) mindig sikerült engedélyt kérni a bejárásra a beteg ellátása céljából, de a COVID lezárás alatt persze nem:(

máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%
80+-os nagymamám volt kórházban és abszolút nem ez volt a tapasztalatunk (Pécs).
máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!