Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan fogadja egy orvos...

Hogyan fogadja egy orvos asszisztens, ápoló a csokit, meglepetést?

Figyelt kérdés

Most már másfél éve dolgozok egy helyen, alapvetően mosolygós, kedves és odafigyelő vagyok, ha a betegnek van kedve beszélgetni, mindig beszélgetek vele, ha az időm engedi.

Szóval nem mondom, hogy nem érdemlem meg, meg persze nagyon jól is esik, mégis kínban vagyok, amikor hoznak ezt-azt, mert tudom, hogy talán még az a tábla csoki is jelentős kiadást jelent neki.

Akik szoktak vinni ezt-azt, kedvességből, azok mit várnak? Egy kis szabadkozást, vagy csak örömet, esetleg, hogy nyissuk ki együtt, és kínáljam meg?

Tudom, hogy a dokinak borítékot is gyakran hoznak, épp ezért szabadkozom mindig, mert azért én messze nem is csinálok olyan nagy horderejű dolgot, mint a doki, én csak olyan vagyok, amilyen amúgy is lennék...


2010. okt. 31. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az az elismerést fejezi ki a munkádért, amit szerencsésebb helyeken a munkahely ad, és nem a beteg.

de ha már, akkor az elismerést nem illik visszautasítani, szerintem a legjobb dolog ott helyben nyitni (kivéve nyilván alkohol, kávé, ilyesmi) és megkínálni belőle, akkor látja hogy tetszik, de ez csak az én véleményem.

2010. okt. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én csak azt várnám, hogy örüljön neki.:-) Minden bizonnyal nagyon hálásak a kedvességedért, (betegként elég kiszolgáltatottan érzi magát az ember, hihetetlenül jól tud esni egy-két jó szó, odafigyelés), nyilván azt az örömöt szeretnék látni az arcodon, amit ők éreztek a munkádért.
2010. okt. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lazíts, és örülj neki, hiszen ezért hozzák :) Az inkább bántás, ha látják rajtad hogy hezitálsz.
2010. okt. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyukám azért vitte a csokit, hogy a nővérkék barátságosabbak legyenek velem, és hogy jobban odafigyeljenek rám, mert talán te kedves vagy, de a nővérek nagy része (tisztelet a kivételnek) eléggé mogorva...
2010. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Attól még, h e.ü-ben dolgozom én is lehetek bármikor beteg, és én is azt várnám el, h így viselkedjenek velem. Meg nem is esik jól mogorvának lenni, és a munkába temetkezni, így is van üres járat elég, akkor dolgozom.

Amúgy ez egy pszichiátria, szóval sztem különösen fontos.

2010. okt. 31. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz, amit írsz. Pl. egy kórházban legtöbbször csak az orvos kap, akkor ugye nyilván borítékot, de a legtöbb munkát az ápolónők végzik. A piszkos munkát, mondjuk úgy...
2010. okt. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam mondani, hogy köszönöm szépen, de igazán nem kellett volna, és elfogadom. Pénzt sosem kapok, akkor kínban lennék én is, de csoki, süti, kézműves dolgok mindig jól esnek.
2010. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az orvosok azok rosszul viselik a meglepetést:

- Józsi bácsi, maga tette a zsebembe a húszezrest?

- Nem.

- Aztán miért nem !?

2010. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!