Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan aki még csodálkozik...

Van olyan aki még csodálkozik azon, hogy milyen sok orvos, ápoló, de még mérnök és informatikus, szakmunkás hagyja el az országot?

Figyelt kérdés
Igazából teljes mértékben meg lehet őket érteni. Most, hogy könnyebb lesz a munkavállalás még többen mennek. És ki fog majd itt maradni? Ki fogja eltartani a nyugdíjasokat?
2011. máj. 5. 08:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
37%
Lehet, hogy brutális megoldásnak hangzik, de hogyha az összes nyugati ország összefognak és mindegyikben kiirtanák az összes nyugdíjast akkor egycsapásra megoldódna az elöregedő társadalom gondja és a Föld népessége is csökkenne, mert a mostani fiatal generáció már kevesebb gyereket vállalna, ezzel élhetőbb is lenne a bolygó, lassabban fogynának az erőforrások.
2011. máj. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy brutális megoldásnak hangzik"

Nem lehet, hanem biztos.

De a kínaiaknál ez lehetne az egyetlen megoldás. Most szárnyal a gazdaságuk, de arra nem gondolnak, hogy 30 év múlva legalább 3 nyugdíjas fog jutni 1 munkavállalóra.

2011. máj. 5. 08:35
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

Nekem van egy kedves hölgy ismerősöm, aki két gyerekel, nyelvtudás nélkül hét éve kiment Svédországba ápolónőnek. Ott iskolázták be nyelvtanfolyamra, munkába állt, és öt év után állampolgárságot kapott. A két gyerekét és önmagát, és a házát a svéd kisvárosban egy fizetésből fenntartja. Sokat dolgozi, de nagyon jól keres, még az ottani viszonyok között is (nemhogy az ittenihez). Megbecsülik, a főnökei úgy ragaszkodnak hozzá, hogy szabadságra alig engedik el.

Ezt itthon egy ápolónő hol tehetné meg?


Nem kell itt senkit kiírtani, kihalnak maguktól is. Lesz egy "szűk keresztmetszet", de azután a népesség egy a korábbinál alacsonyabb szinten stabilizálódna, feltéve ha a születési ráta a fenntartható szinten stabilizálódna. Amennyiben nem, akkor folyamatos csökkenés lesz tapasztalható.

2011. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ,ha Magyarországon nem lesznek nagy változások, akkor a fiatalok, meg aki ki akar menni ,azok elfognak.Akkor nem csak az öregek szívnak,mi lesz azokkal akik itt maradnak?Magyarországnak azt kéne elérni hogy vonzó legyen a külföldiek számára hogy itt éljenek inkább.

Amúgy akár hiszed akár nem Kínában most van az hogy egy dolgozóra jut 6 fő üreg azért mert hogy a kínai gazdaság beindulhatson ahhoz a születések arányát csökkentetni kellet tehet 1 párnak max 1 gyereke lehet, ez volt 30 éve most azóta akik 30 évesek voltak azok már 60 évesek ,de 30 év után ott jobb lesz mint most, mert aki még azokba az időkben születek, mikkor 6 -8 gyerek volt egy családba ,azok szépen meg öregednek ,és meghalnak,nekem erről ez a véleményem.

2011. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%

Én amúgy szakmunkás vagyok, és szeretem a szakmámat, amit jelenleg csak hobbiként tudok "űzni", mert Magyarországon nincsen igény a munkára, vagy pénz nincs, vagy mindkettő.

Most készítek egy referenciát, ha talál nekem munkát már megyek is ki hozzá.

A nyugdíjasokat pedig majd eltartják az Orbán Viktor által felemelt roma munkásrétegek.

2011. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
46%
az a helyzet, hogy jelenleg az zajlik, hogy az értelmes, nyelvet beszélő rétegek elhagyják az országot természetesen, és az alja meg itt marad. Ezt legjobban az eü-ben lehet megfigyelni.
2011. máj. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%

Ez a "rendszer" nem akkor fog megroppanni majd, amikor az utolsó ember is kimegy külföldre, hanem akkor, amikor a bevételekből a nyugdíjakat nem tudják megfelelően kifizetni. Akkor MINDENKI szívni fog aki akkor még itthon lesz.

Olyan ez, mint egy nagy panelház, ahol már akkor elzárják a gázcsapot amikor a többség nem tud fizetni, hiába van még pár, aki tudna.

Itt is az lesz, hogy hiába lesz néhány milliárdos, akit felvet a pénz, amikor a rendszer összeomli, akkor onnantól akkor megy hozzá is a rendőr, a tűzoltó, orvos, akkor lesz vezetékes víz, gáz, internet, és minden egyéb, ha tud eleget fizetni érte egymaga is.

Ilyen pedig nagyon kevés lesz. Ezek olyan rendszere, amiket egy nagyobb közösség képes csak fenntartani.

Maximum élhetnek majd úgy, mint a szaázadfordulón az urak.

Majd hat fehér ló húzza a fekete BMW terepjárójukat.

2011. máj. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
42%

"És ki fog majd itt maradni? Ki fogja eltartani a nyugdíjasokat?"


A fiatalok elmennek nyugatra, angol és német nyugdíjasokat eltartani. Úgyhogy ide be kell hozni az ukránokat, azerieket, indiaiakat stb., hogy eltartsák az itteni nyugdíjasokat.


Az egész világ egy kockával nyugatabbra lép. A magyarok Németországba vándorolnak, az ukránok mondjuk Magyarországra, a kirgizek Ukrajnába. Aztán még egyet lépünk és így tovább. Először kihalnak a németek és angolok, utána kihalnak a magyarok, lengyelek, románok stb., aztán kihalnak a pakik és bangladesiek, és végül maradnak a kongóiak :))))

2011. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
44%

Még ez is lehetséges.

Aztán elfogy a nyersanyag, és kihal mindeni. Vagyis mindenütt lecsökken a népesség a fenntartható szintre. Ki tudja, talán így lesz.

2011. máj. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%

Nem akartam elmenni, nem azért mert (divatosan szólva) "nagymagyarkodok", csak szeretek itt élni.

Ez volt a múlt.


A jelen meg az, hogy se a képzettségem, se a német nyelvtudásom nem tudja "feledtetni", hogy van két gyerekem, és hiába van szakmai tapasztalatom is: SEHOVÁ NEM KELLEK!!!

Most úgy igyekszem kiaknázni a forrásaim, ahogy tudom. Épp szakmunkás, vagy hasonló, képzettséget nem igénylő munkát keresek német nyelvterületen. Jó, hogy nyílnak a határok. :((

Pár hónapig iszonyat kemény lesz, de ha megvetem a lábam, akkor kijön utánam a család is, a gyerek is, meg a férjem.


Itt már NEM LEHET ÉLETBEN MARADNI!!!

Fogy a magyar meg blablabla, engem naponta aláznak meg, mert két gyereket mertem szülni a "semmire", akiket "nem tudok eltartani", most épp "élősködök a társadalmon", mivel GYES-t kapok, és a munkaadó körberöhög, mert se bölcsőde, se óvoda, se nagymama nincs, de a férjem fizetéséből nem tudunk megélni. Egyszerűen nem elég a rezsire, a hitelre (egy képviselő havi fizetésének felel meg - hivatalosan kapott jövedelemről beszélek!, és nem nyaralásra, hanem felújításra vettük fel, nehogy a fejünkre dőljön a ház), és a mindennapi kiadásokra.

Már ott tartok, hogy kardigánban mentem állásinterjúra, mert nem tudok új kosztümöt venni, a másik meg tönkrement (tíz éves, nem csoda.) Rohadt ciki, de nincs más. :((( Na, hát ez se segít állást találni, hogy nem hozom a "city look" megjelenést, mint a többi jelölt.

Mivel enni kell, órákat túrom a kertet: pont úgy is néz ki a kezem. Ez se segít. :S


Szerintem akkor lennék hülye, ha adott körülmények között itt maradnék, hogy nyomorogjunk, megalázhassanak, és egyre sz.rabbul éljünk, hiába dolgozunk keményen. Nagyon nem érdekel, mi lesz azokkal, akik itt maradnak, csak mi tudjunk már lelécelni innen.

Nem is érdekel, hogy hová, tulajdonképp akárhová elmegyek, csak ott lehessen megélni a munkából. Ennyit akarok, de ez ma Magyarországon túl nagy kérés.


Ja, és hogy még jobb legyen, most többet kell dolgozni, ugyanannyi pénzért, könnyebb kirúgni, és csökkentik a délutános, éjszakás, és a hétvégi órabért, méghozzá jogszabályban, mindenkinek.

Megéri dolgozni....

2011. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!