Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Homeopátia vagy gyógyszer?

Homeopátia vagy gyógyszer?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 19:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Egyik sem.
2010. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Mire?
2010. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Úgy általában. Arra vagyok kíváncsi, hogy az emberek melyiket használják inkább és miért.
2010. nov. 1. 08:09
 4/27 anonim válasza:
Én rendszeresen használom a homeopátiát. Elvittem a fiamat homeos tanácsadóhoz és az ő javaslata szerint járok el.Persze ha pl. belázasodik a kisfiam, akkor gyógyszert alkalmazok.
2010. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
42%
Vagy gyógyszer vagy gyógynövényes természetes gyógymód, de nem homeopátia, placebóra felesleges pénzt kiadni.
2010. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Az igazi homeopátiás szer az nem ér többet, mint egy pohár víz, olyan híg. Szóval egy placebo maximum.
2010. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:

Is-is!

Én igyekszem először kevésbé erős szereket szedni, értem ez alatt azt, hogy , ha lehet, nem rögtön antibiotikumot szedek, hanem valami gyengébbet. Mert azért valljuk be, az antibiotikum olyan, mint egy lórúgás.

Általában minden évben télen vagyok egyszer beteg, amikor elindulnak mindenféle járványok. Nálam ez torokfájással kezdődik, esetleg lázzal párosul, fejfájással, rossz közérzettel. Nem szoktam rögtön a dokihoz rohanni, hanem próbálom otthon kezelni. Tea, c-vitamin, pihenés. Így jutottam el a homeopátiás szerekhez is, ami nekem tavaly bevált. Hangsúlyozom, az imént említett dolgokkal együtt.

Hogy komolyabb betegség esetén, mint mondjuk tüszős mandulagyulladás mennyire hatékony, azt nem tudom. Még nem próbáltam.

2010. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
46%
Homeopátia is működik, legalábbis nekem eddig bevált. Tény hogy nem mindenre ezt kell használni,mert ha az embernek komolyabb baja van akkor orvoshoz kell fordulni és gyógyszert kell szedni,de enyhébb bajoknál teljesen jól alkalmazhatóak a homeopátiás szerek. Te a torokfájásodra mit szedtél?
2010. nov. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Az enyhébb bajoknál azért alkalmazható "jól", mert az az enyhébb baj magától is elmúlik. Az, hogy te mellette vizet iszol (mert a homeo szer nem más) az a legkevésbé sem befolyásolja a gyógyulási folyamatot. Egy nagy kamu az egész.
2010. nov. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:

Nem gondolnám, hogy kamu az egész.

Én például, ha elkapok egy megfázást, sosem gyógyulok meg magamtól. Ha nem teszek ellene valamit, akkor általában súlyosabb lesz. Nálam egy egyszerű torokfájással indul, s volt már rá példa, hogy a rohanó hétköznapokban nem nagyon volt időm foglalkozni vele, elhessegettem, hogy majd elmúlik. És persze, kb 2-3 napra rosszabbul lettem, mehettem a dokihoz antibiotikumért, stb.

Pedig, ha akkor valamivel elkezded kezelni, magyarán még csírájában elfojtani a betegséget, akkor nagyobb esélyed van arra, hogy nem leszel betegebb.

Szerintem a homeopátia pont erre jó. Az ilyen helyzetekben segíti a szervezetet, hogy legyőzze a bajt.

Különben csak azt nem értem, hogy azok, kik ennyire ellenzik, próbálták-e már? Mert van egy sanda gyanúm, hogy nem. Úgy meg ugye nem nagyon illik valamiről véleményt mondani, hogy nincs tapasztalatunk.

Nem vagyok homeopátia-párti, csak egész egyszerűen nekem már segített egyszer. És nem hinném, hogy egy pohár víz volt...

2010. nov. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!