Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan történik egy anyajegy...

Hogyan történik egy anyajegy eltávolítása?

Figyelt kérdés

Mármint műtét során.

Itt most elsősorban megnagyobbodottra gondolok.

El is altatnak?


2008. jan. 9. 20:25
 1/4 anonim válasza:
100%
Ez nem nagy beavatkozás, ezért nem altatnak el, csak beinjekciózzák, és levágják. :)
2008. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a lézereset választottam, és nem bántam meg. 3 perc volt az egész. Egy aprócska injekció, nem is éreztem. Aztán a lézerrel eltávolították. Elég nagy anyajegy volt, aggódtam miatta majdnem 5 évig, míg elszántam magamat, mert amúgy félek minden orvosi dologtól.

Késes módszerrel akkor szedik le, ha szövetminta is szükséges belőle. De gondolom, ezt az orvosod már eldöntötte, és ezért mész műtétre.

Semmiképpen nem tart tovább 10-20 percnél.

2008. jan. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A lézerrel történő eltávolítás két teljesen különböző dolgot is jelenthet: az egyik, hogy elpárologtatják az elváltozást magával a lézersugárral. A másik, hogy szikeként használva kivágják az elváltozást. Ez a kettő egymástól alapvetően különbözik. Mint ahogy már írták előttem, ha szövettan kell (és anyajegyből általában kell), akkor csak a kivágás jön szóba. Szerintem alig van különbség a lézer és a szike között ilyenkor. Található leírás itt: antemed.invivo.hu (<a href="http://antemed.invivo.hu">antemed</a>)
2008. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

7:57-es lézeres után maradt valami nyoma? hol szedetted le? nekem 1 az arcom bal oldalán középen, a másik az államon van, nem annyira nagyok, és nem is kiállóak, viszont nagyon zavarnak, szeretnék anyajegyektől mentes arcot ( ne ítéljetek el, nem vagyok hiú meg öntelt, csak rosszul érzem magamat a börömben, a hajammal mindig próbálom takargatni, utálom ha fényképeznek éppen ez miatt is.. :/) ezeket is le lehet szedetni lézerrel?

köszönöm aki elolvasta és válaszol. (:

2010. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!