Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rettenetesen ki van száradva...

Rettenetesen ki van száradva a kezem. Hiába próbálok ki bármilyen krémet (Atrixtól elkezdve Niveán és Dove-on át a legócskább cuccig), semmi sem használ. Mit használják?

Figyelt kérdés
Tiszta ránc a kezem, holott 20 éves vagyok. Vérzik, reped, érdes és nagyon érzékeny. 10 percenként kenem, de már több hete így vagyok, nagyon fáj, ronda és csupa seb. Van valami biztos márka/házi készítmény, ami segít? :(
2010. nov. 6. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak a kezeden van?

Egy borgyogyasz tudna tobbet mondani, mivel nagyon sok minden lehet, tehat nem a szarassag az ok, de lehet mas kivalto oka.

Herpesz pl. ami megjelenhet a test barmelyik reszen,a vegtagokon is, ami hasonlo tunetekkel jar. De lehet, hogy a hideg valtja ki.

keszits kezfurdot, diolevel-koromvirag keverekbol es ebbe tegyel olajat, s ebbe aztasd pl. aztan koromvirag kenoccsel kend be.

De En valoban azt tudom ajanlani, hogy feltetlen menj el orvoshoz, mivel latni kellene azt.

2010. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám 14-15 évesen.. fél órán át áztattam a kezemet meleg vízben lefekvés előtt, majd vastagon bekentem kék Niveával, és ráhúztam egy pamutkesztyűt, egész éjszakára úgy hagytam. Néhány ilyen után teljesen rendbejött. :)
2010. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez szerintem ekcéma lehet. bőrgyógyászhoz menj,a sima krémek úgysem használnak. de ha bemész a gyógyszertárba és megmutatod a kezed,biztos tudnak valamit ajánlani
2010. nov. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A körömvirágkrémet én is tudom javasolni, jó zsíros és gyulladáscsökkentő is. Éjszakára meg olívaolajjal, vagy napraforgóolajjal kend be a kezed, és húzz rá pamut kesztyűt/zoknit, és ezt ismételd meg többször.
2010. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a kezem, már mindenféle kézkrémet, áztatást, kesztyűzész kipróbáltam, bőrgyógyásznál is voltam (felírt egy gyógyszertárban készítendő krémet. Nem volt rossz, de kb csak annyit ért mint egy bármelyik más kézkrém) a végeredmény mindig ugyanaz votl. Most egy DM- ben kapható krémet használok, ez egész jó, próbáld ki, a neve: NATURDERM BOTANICS HANDCREME- GINKGO+OLIVA. Egy hete használom esténként minidg, nappal néha, de látokjavulást, próbáld ki. 2ezer körül volt az ára, nem emlékszem már, de 2 és 3 ezer között, de próbáltam én már Lancome- ot is 12.000- ért, az sem volt jobb, sőt.

Ja, és nagyon nagyon jó a Müllerben kapható: "MICRO CELL 2000: QUICK ACTION HANDCREME 2:1"- ez tutira jó, azt hiszem 5-6 ezer között van, de ez nem lehet minden nap hasznlni. De ez csodát tesz. Ha van rá lehetőséged, mindenképpen próbáld ki.

De a DM- es is jó. Hidd el, rutinos kézkiszáradós vagyok, sokszor szégyellem elővenni fizetéskor a kezem olyan ronda, ezek beváltak.

2010. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez, nálam a hidegtől, a széltől, és sok vegyszertől, szappantól előjön. :(

Ekcéma az orvos szerint, bár nem volt teljesen biztos. és/vagy allergi szerinte XD

Kevert krém teljesen jó volt, de szerintem vény nélkül kaphatsz a patikában hidrogélt, az jó, illetve mosakodókrémmel mosd (ezt tuti kiadják :D). De menj el orvoshoz. Csak tudom mennyit kell várni... -.-" Egészségügy rlz! :D

2010. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!