Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egészségügyi ellátások

A kérdés

Ma délben magassarku volt rajtam (amit ritkán hordok) és a bal nagylábujjamon egy eleven, nyilt seb keletkezett ami rettenetesen fáj, milyen elsõ segélyt nyújthatnék magamnak? 16/L

2011. szept. 12. 12:25  Privát üzenet  

A válaszok

Előveszel egy lavórt és kiáztatod.

Vagy bekened flektor kenőccsel.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2011. szept. 12. 12:30 Privát üzenet
Ragtapasz, és hordjál pár napig olyan cipőt, amelyik kíméli ott.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2011. szept. 12. 16:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszi :)

Hallottam, hogy jót tesz neki a körömvirág kenõcs (irja is a dobozon) és abból tettem rám, majd gézzel körbecsavartam és rögzitettem. Azóta már csak zsibbadgat, de azt hittem sose múlik el a fájdalom...

# 3/4Időpont 2011. szept. 12. 18:43 Privát üzenet
Körömvirág, Neogranormon stb. nem igazán nyílt sebbe való, hanem amikor már összehegedt, akkor gyorsítja a gyógyulást. Én nyílt sebre biztosan nem tenném!

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2011. szept. 12. 19:31 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A tegnap foci kozben veletlenul a labda helyett az aszfaltba rugtam bele. Az egesz labfejem magam ala fordult. Mi baja tud lennui? Most is rettenetesen faj. Jarni is alig tudok.
Csepelen van valahol SZTK fogorvos? Ha igen hol? Sűrgős lenne mert a Párom foga rettenetesen begyulladt
Rettenetesen félek a tűtől, de hamarosan vérvételre megyek. Hogyan lehet leküzdeni ezt? :S
Rettenetesen ki van száradva a kezem. Hiába próbálok ki bármilyen krémet (Atrixtól elkezdve Niveán és Dove-on át a legócskább cuccig), semmi sem használ. Mit használják?
Műtétem lesz a héten (laporoszkópos). Rettenetesen félek az altatástól. Általában minden rendben szokott lenni ugye?
A nagylábujjamon van egy futó szemölcs, és nem tudom mivel tudnám kiirtani. Már probáltam grapefruit olajat, de nem múlt el, házilag vagy vmi kenöccsel, kitudnám valahogy irtani?...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egészségügyi ellátások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!