Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tavaly magam fizettem a...

Tavaly magam fizettem a tb-met, havi 4350Ft. Idén automatikusan hosszabodik vagy újra el kell intézni személyesen az APEHnál?

Figyelt kérdés
2009. jan. 9. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Eddig sem kellett volna "személyesen", elég lett volna a bevallást elektronikusan vagy postán beküldeni :)

Azonban a bevallás egészen az átjelentésedig hosszabbítja a TB-det, tehát amíg a bevallással ellentétes nyilatkozatot nem teszel, addig az APEH határozni fog arról, hogy önadózó vagy a TB-re.

2009. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor ha jól értelmezem ne idegeskedjek az APEH küldeni fogja a csekkeket ez évre?
2009. jan. 9. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első válaszadó totál félreértette a kérdést szerintem. Amiről a kérdező ír, az az egészségügyi szolgáltatási járulék, amit annak kell fizetnie, aki nem biztosított, és más jogcímen sem jogosult egészségügyi ellátásra. Minden év elején központilag kiküldik az egész évre szóló csekkeket, tehát ha be vagy jelentkezve ebbe a körbe, akkor nem kell tenned semmit egészen addig, amíg nem változik a helyzeted egészségbiztosítás szempontjából. Az adóbevallásban ezeket az összegeket nem kell feltüntetni, ez nem személyi jövedelemadó!
2009. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szokták küldeni (csak későn)
2013. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bemehetsz az Apeh-hoz, de küldik a csekket

febr. elején

2013. dec. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!