Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hozzájutok a gyógyszereimhez,...

Hozzájutok a gyógyszereimhez, akkor is ha már nem tudom fizetni a TB-t? Rendszeresen kell vérnyomáscsökkentőt és egyéb gyógyszereket szednem.

Figyelt kérdés
Eddig havonta csekken utaltam a járulékot férjem rokkantnyugdíjából, de mostmár nem tudom fizetni.
2010. nov. 12. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fizeted a TB-t, akkor nem leszel jogosult a kedvezményekre. Az orvos így is fel fogja írni neked a gyógyszert - ki kell hogy számlázza majd még a vizsgálati díjat is - te pedig teljes áron tudod majd kiváltani.

Igényeld az önkormányzatnál hogy fizessék a TB-t neked.

2010. nov. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van! Kérvényezd az önkormányzatnál, hogy szociális alapon állapítsanak meg mentességet a TB-fizetés kötelezettsége alól! Sokan azt hiszik, hogy ha nem fizetik a TB-t, azt annyival jár, hogy nem látják el őket ingyen, de ez nem így van. Kötelező, hogy legyen TB jogviszonyod valahogy, ha nem fizeted, az APEH miután összegyűlt 100-200 ezert tartozás, küldi a csekket. Sajnos nem szólnak rögtön, megvárják, míg összegyűlik. Viszont ilyenkor már késő szólni, hogy bocs, szegény vagyok. Szóval mindenképpen fordulj az önkormányzathoz!
2010. nov. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted a tb-t, orvosi ellátásra sem leszel jogosult, csak ha fizeted. (Egy vizitdíj ilyenkor olyan 10 ezer Ft körül van alsó hangon.) Kizárólag sürgősségi ellátásra leszel jogosult, pl. ha vakbeled van, megműtenek - aztán kiszámláznak pár százezer (millió??) Ft-ot a műtétért. A gyógyszereket pedig támogatás nélküli áron tudod megvenni.
2010. nov. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!