Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beszeded a vérnyomáscsökkentőt...

Beszeded a vérnyomáscsökkentőt, ha az orvos úgy írja fel, hogy nincs panaszod?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapjában gyógyszer ellenes vagyok, de ez nem az a kategória. A magas vérnyomást azért híják alattomos gyilkosnak, mert ritkán, illetve későn okoz tünetet. ennek az a magyarázata, hogy a szervezet hozzászokik az állapothoz, tünetet inkább az okoz, amikor változik az érték, mindegy, hogy le, vagy fel.
2011. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajtóhiba: híják=hívják
2011. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a vérnyomásprobléma az idővel csak rosszabb lesz,érdemes akkor elkezdeni kezelni amikor még nem okoz panaszokat. Éppen azért,hog ne is okozzon
2011. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs tüneted alatt azt érted, hogy nem fáj a fejed, meg ilyesmi, de attól még magas a vérnyomásod, akkor attól még bekell szedd. Ha nem magas a vérnyomásod az már picit más. Ha normális értékekkel szedi be valaki az ugyanúgy nem jó, mert akkor attól meg alacsony lesz, de ha erről van szó, tehát, hogy normalizálódott az érték, akkor konzultálj az orvosoddal, hogy szedd e ne szedd, írjon másikat, tartósan normális, vagy csak két napja stb... Ha pedig egész egyszerűen jól érzed magad dacára a magas vérnyomásnak, akkor tessék csak beszedni, ez valóban nem tréfa dolga.
2011. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen vérnyomáscsökkentő.A bétablokkolók is csökkentik a vérnyomást, elsősorban arra valók, sok más tünetet is befolyásolnak.Szorongás ellen is hatásosak lehetnek és a szívet is nyugtatják.Tehát elképzelhető, hogy a vérnyomáscsökkentővel nem feltétlenül a vérnyomásodat akarják elsősorban kezelni.
2011. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, beszedem, mivel ő járt az orvosira én meg nem. A hypertonia az alattomos betegségek közé tartozik, melyek nem mindig okoznak tüneteket, de hosszútávon tönkre tehetik az érfalat, a nagy nyomás pedig nem kedvez a szívnek sem. Én nem szeretnék pl. 50 éves koromra egy 80 éves ember érpályájának és szívének állapotával rendelkezni. Én ezért szedném be... (cardialis decompensatio, akut bal szívfél elégtelenség, stroke-ra való hajlam, AMI-ra való hajlam=akut myocardialis infarktus - ezek ma népbetegségek és a kezeletlen hypertonia hajlamosít pl. ezekre, sok más problémán kívül). Az pedig szívás, ha azért megy tönkre a szíved, mert nem szedtél be egy kis gyógyszert - előre kell gondolkodni...
2011. okt. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!