Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van akkor, ha nem adok...

Mi van akkor, ha nem adok hálapénzt műtétért?

Figyelt kérdés

Jó, tudom, hogy semmi, de mégis...nagyon "ciki"?


Nem azért nem akarok adni, mert nem tehetném meg, átlagos anyagi körülmények között élek, szóval éppenséggel beleférne. De én ezt olyan megalázónak találom, vagy nem is tudom, hogy hogy fogalmazzak. Olyan izének találom, hogy most ott borítékot dugdossak.

Anyukám azt mondja, hogy azért mégis kéne adnom. Az egyik rokonom meg aki orvos, azt tanácsolja, hogy ne adjak. Azt mondja, hogy ő sem fogad el senkitől pénzt, ha valaki fizetni akar, menjen magánrendelésre. Az orvos meg ha csak a pénz miatt orvos, akkor menjen külföldre. Én egyetértek vele. Szerintetek?

A másik meg, hogy akkor miért épp a sebésznek adjak? Akkor már ugyanúgy megérdemelné az aneszteziológus, az aneszteziológus asszisztense meg még nem tudom hányan figyelnek rám a műtőben. Vügül is aneszteiológus meg az asszisztense is ugyannyira megérdemelné, mint a sebész, hiszen végig figyelnek rám. Meg akkor a nővérekről és ápolókról se feledkezzünk meg, ennyit viszont nem lehet bírni pénzzel.


2010. nov. 17. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Vigyél ajándékcsomagot. Azt könnyebben szétosztogathatják, meg nem is ciki.
2010. nov. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igazából semmi, mert nem kötelező. Ha jó fej a adoki, akkor el sem akarja fogadni, de láttam már olyat, aki csak azért foglalkozott vkivel mert pénzt adott neki és a másikkal csak azért nem, mert nem adott. Nem kötelező nekik adni, de van aki elvárja ugye...hát a rendesebb orvosok nem. :)
2010. nov. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz, ne adj. Az orvosnak is megalázó egyébként.
2010. nov. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek azzal, amiket leírtál.

Sajnos én 4 gerincműtéten estem át. Mindegyiknél adtam pénzt, nem sokat(15eFt), legalábbis ahhoz képest, hogy komoly műtét(fúzió) volt az utolsó. De én nem is tudok adni, két éve nem dolgozom.

A dokinak mondtam milyen helyzetbe vagyok, de szemrebbenés nélkül elvette a boritékot.

Az egyik részem azt mondja, hogy nem kell adni, ez a dolga, a péknek sem adok pénzt, hogy finom volt a kenyér, meg sorolhatnám az összes szakmát…

Csakhogy sosem tudhatja az ember, hogy mikor kerül megint oda, hogy szüksége lehet arra az orvosra. Persze lehet menni másikhoz, de ha már évek óta jársz valakihez, akkor nem szivesen változtatsz.

Az ajándékcsomag viszont nem rossz ötlet. Egy kis tea, kávé, csokik, cukorkák… És ők majd elosztják egymás között, vagy a szobájukba kirakják.

2010. nov. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

nekem visszérműtétem volt tegnap, kapott egy "szentistvánt".

amikor átkötözte a sebet első kérdése volt, hogy mit dolgozok. persze munkanélküli(!) vagyok, de elmondtam a szakmámat:) persze, hogy elvette a borítékot...én még azt hittem, hátha mondja: "ó, jobb helye lenne annak a pénznek a számláknál..." én kis naív...de persze odaadtam, mert nekem is mondták, én sem akartam, de a másik lábamat is meg kell majd csináltatni...

2011. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát én is elég naiv voltam, megkérdeztem én hülye az orvost, hogy mivel tartozom. Az meg rávágott egy összeget. Többet ilyet az éltben nem csinálok... ráadásul rám sem bagózott egész végig, a műtő előkészítőjébe amikor bejött, rám sem nézett.

Az altatóorvos viszont nagyon-nagyon aranyos volt, előző nap is bejött és a műtét után is többször, hogy vagyok. Neki vittem egy ajándékcsomagot, de még azt is alig akarta elfogadni.

2011. máj. 29. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!