Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy és mikor szokás a hálapén...

Hogy és mikor szokás a hálapénzt átadni a műtét után az orvosnak?

Figyelt kérdés
Úgy tudom varratszedésnél teszik meg ezt a legtöbben, de ha nem marad a beteg kettesben az orvossal, mert esetleg asszisztens, vagy másik orvos is jelen van, nem lesz kellemetlen a dokinak?
2011. máj. 4. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

biztos "kellemetlen" lehet neki, mivel etikátlan az elfogadása.. egy neki rosszat akaró akár bejelentheti és nem biztos, hogy többet praktizálnia kell...


Fölösleges a hálapénz! Fizetést kap, ez a munkája! A beteg a tb-t fizeti így teljes ellátásra jogosult!

2011. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Talán etikátlan, de legális az elfogadása, ezt belekalkulálják már az orvosi fizetésbe. Bevallani és adózni kellene utána, de azt már ki tudja bizonyítani, hogy össz-vissz mennyit kap.
2011. máj. 4. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:

"252. § (1) A költségvetési szervnek, gazdálkodó szervezetnek vagy a társadalmi szervezetnek az az önálló intézkedésre jogosult dolgozója, illetve tagja, aki a működésével kapcsolatban jogtalan előnyt kér, avagy az ilyen előnyt vagy ennek ígéretét elfogadja, illetve a jogtalan előny kérőjével vagy elfogadójával egyetért, bűntettet követ el, és egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az elkövető az előnyért a kötelességét megszegi.

(3) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha az elkövető

a) a kötelességét fontosabb ügyben szegi meg,

b) a bűncselekményt bűnszövetségben vagy üzletszerűen követi el. "

2011. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én soha nem adtam hálapénzt és nem is fogok. Ha pluszba akarnék fizetni, akkor elmennék magánklinikára és ugyanott vagyok. És ott megmondják, hogy mennyi, kifizeti az ember és nincs kellemetlenség, megalázottság.

Nem adtam hálapénzt, így is elláttak. Ez a dolguk. Senki sem kap plusz pénzt, ha ellátja a munkáját.

2011. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!