Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nemrégen láttam egy filmben,...

Nemrégen láttam egy filmben, hogy rádióaktív sugárzáson átesett katonáknak adtak be olyan keveréket ami csökkenti a rádióaktivitás okozta szövődményeket. Ezért kérdezem, van-e ténylegesen ilyen szer, és ha igen mi a neve?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha valami amaerikai film szemét volt, akkor csak röhögök a kérdéseden.

Ha valami dokumentumfilm, akkor passzolok.

2010. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

azt hiszem ilyenkor jódot szoktak adni az embereknek

ha nem így lenne akkor kijavít valaki

2010. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az oroszok erre is sokkal okosabb megoldást találtak ki, vodkát isznak olyan helyeken nagyobb mértékben mert az alkohol gátolja a szervezetben egyes sugárzási tényezőket és nem engedi beépülni a sejtekbe.

Ha nem hiszed keress utána.

2010. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én is láttam egy hasonló dokumentum filmet,és az anyag nevét nem tudom . De egy biztos kis mennyiségben előforduló anyag.(Ha jól emlékszem csak pár gramm volt a megyei kórházba ,de ez nem mostanában történt és nem Magyarországon.
2010. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat, az alkohol az igaz, viszont ez valami fémes koktél volt.


A lényege az volt, hogy a normál elnyelés mellett nehezebb fajsúlyú anyagot szívtak föl a sejtek ezáltal kevésbé roncsolódtak.

2010. dec. 6. 21:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Jódról meg annyi, hogy az is rádióaktív tudomásom szerint, és pajzsmirigy rák egyik lehetséges okozója, mivel ott raktározódik(Orvos ismerős állítása).
2010. dec. 6. 21:34
 7/7 anonim válasza:
A jódot megelőzésre használják, mivel a jóddal telített pajzsmirigy nem engedi beépülni a radioaktív jódot, ami pajzsmirigyrákot okozna. A kérdésedre a válasz talán a berlini kék, amely egyetlen ismert ellenszere a radioaktív Cs-137 izotópnak.
2013. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!