Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem Magyarországon elek,...

Ha nem Magyarországon elek, akkor hogy van ez a TB?

Figyelt kérdés

Ha most mar egy ideje nem Mo.n elek, de ha majd egyszer hazamegyek vagy eppen a hazalatogatasom alatt tortenne velem valami akkor fizetnem kene?Es ha hazakoltozom, akkor majd hogy lesz?

Elore is koszi a valaszokat!


2009. jan. 15. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van europai biztositàsi kàrtyàd?

Ha igen,akkor az azt jelenti hogy te rendszeresen fizetsz tb-t,biztositott vagy,tehàt ha hazamész akkor automatikusan tovàbbra is tb biztositott vagy.

A màsik verzio.

Külföldön élsz,külföldön vagy bejelentve,és ott is vagy biztositva..

Akkor ha hazautazol,ezt be kell bizonyitani okirat ,illetve valamilyen formàban hogy külföldön biztositott,bejelentett stvb. voltàl.

Akkor nem kell visszamenöleg fizetned,csak onnét,amikortol hazaköltözöl.

Illetve ha otthon sem és külföldön se fizetel biztositàst,akko vagy ha beteg vagy csekket àllit ki a doki,illetve ha akarsz biztositàst akkor a hàtramaradt tartozàst be kell fizetned (4000 forint havonta kb.)

.

Sjnos az utobbi eset a legrosszabb,én is àtestem ezen,jobb ha az embernek van tb fizetve,ezzel sok kellemetlenséget meguszhat!

2009. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában dolgozom és ott is vagyok biztosítva. A biztosítási kártyám viszont érvényes itthon is. Úgy tudom, ha az EU-n belül dolgozol, akkor semmi gond.
2009. jan. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ok

Koszi mindenkinek.

Walesben dolgozom, National Insurance kartyam van es itt fizetek "tb" t.

De akkor ha hazakoltozom vegleg akkor tudom ezt bizonyitani, tehat valszeg nem fogjak velem kifizettetni tobb evre visszamenoleg (asszem infarktust is kapnek egybol!) :)

Koszi a valaszokat

2009. jan. 16. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!