Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Magyar állampolgár vagyok, de...

Magyar állampolgár vagyok, de nem Magyarországon élek. Milyen könnyen kaphatok így turistavízumot az USA-ba?

Figyelt kérdés
Max. két hetes tartózkodásról lenne szó.
2011. szept. 28. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak ESTA-t kell igényelned, vízumot nem, ha piros útleveled van, nem kérdezik a lakcímedet, biztosan megkapod az engedélyt:)
2011. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs még piros útlevelem, de azt értelemszerűen csináltatok, ha ott tart a dolog. De az ESTA dolgot mindenképp Mo.-n kell intézni (Hollandiában élek)? És arra elviekben bármikor megvan az esély, hogy az USA-ban a reptéren visszafordítják az embert?
2011. szept. 28. 16:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ESTA engedélyt interneten kell intézni! Mindegy hol vagy éppen! A visszafordítás pedig ugyanúgy benne van a pakliban, mint régen a túrista vízumnál.


[link]

2011. szept. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És a visszafordításnak mik a leggyakoribb okai?
2011. szept. 28. 17:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

És a visszafordításnak mik a leggyakoribb okai? - buntetett eloelet, korozesi eljaras folyamatban lete, sulyos (lathato) fertozo betegseg meglete, ittas allapot (ingyen konyak a repulon, ugye:), illetve ha megkerdezik mi celbol jossz es azt valaszolod, hogy disszidalni jottel, vagy egyeb bevandorlasi terveid vannak es ezt hangoztatod.


Ezen okok barmelyikevel siman visszaforditanak minden magyarazat nelkul.

2011. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
h rendesen válaszolsz, hogy turistaként jöttél, és vásárolgatnii is szeretnél, akkor is visszafordítanak, ha ők úgy akarják. Maaradjunk ennyiben! Ezt megcsinálták már nagyon sok emberrel, és azt meg felejtsd el hogy meg fogja neked indokolni hogy miért is! Volt része egy két ismerősömnek benne, tudnék m,esélni, még bilincset is kapsz kezedre, lábadra i! Nem elijesztés, sajnos megtörtén, azort hog yők nem dicsekednek vele, de akivel megtörtént az viszont elmondja akinek csak tudja. És a vízummentesség előtt igen igen sűrűn előfordult! Vagy elkapták politikailag a frakkjukat, vagy pedig más van a dologban, de ESTA van, nem volt ilyen, legalább is én nem hallottam, pedig vannak kapcsolataim!!! Úgy hogy erre készülj! Nekem is nagy mákom volt biztos hogy beengedtek, ennek örömére ott is maradtam 4 évig!!!!
2011. szept. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tehát ESTA-val még nem volt ilyen? Az talán bíztató.

Én pont ezt szeretném tudni, hogy ha semmi gubanc nincs velem, akkor is visszafordíthatnak-e, csak mert a kedvük úgy tartja, pofa alapján, vagy akármi.

Unokatesóm 2000-ben dolgozott fél évet Miami-ban szállodai pincérként. Utána hazament Mo.-ra pár hónapra, és amikor visszament, akkor a washingtoni reptéren visszafordították. Az indok: Floridában egy magyarnál találtak kábszert, sorry, egyelőre nem kérünk a magyarokból. Persze ez még, mint írom, a múlt évtized eleje volt.

2011. szept. 29. 08:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A visszafordítás legfőbb okai:


- büntetett előélet

- korábban már elutasított vízumkérelem (10 évre visszamenőleg nézik)

- hamis adatok állítása az ESTA engedély kérelemkor

- korábbi amerikai túltartózkodás

- korábbi kutasítás

- nincs visszaútra szóló repülőjegy

- amennyiben a bevándorlási tiszt feltételezi hogy nem csak turistaként jöttél.


Tavaly például Chicago repterére érkeztem Londonból, és az előttem lévő fickónak a táskájában találtak diploma másolatokat és hozzá hiteles angol nyelvű fordítást! Azonnal visszafordították, mert feltételezték, hogy dolgozni jön!


Az a lényeg, amikor kérdeznek, határozottan mondd meg hogy miért jöttél, meddig maradsz, stb. Gyakorlatilag ha olyan napja van, akkor bármibe beleköthet, de ha nincs semmi ami gyanús, akkor nagy valószínűséggel beengednek.

2011. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

És az lehet számukra mérvadó, hogy mennyi ideig maradok? Valamint az, hogy mennyire látszom idegesnek? (kissé olyan természetű vagyok)

És annak mennyi esélye van, hogy az ESTA-t nem kapom meg, és általában mik az okai?

2011. szept. 29. 15:50
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ESTA-t az igénylők 99,9%-a megkapja! Szóval no para!


Ja és ne légy ideges, mert akkor azt hiszik, hogy rosszban sántikálsz! Maradj természetes. Kérdeznek, válaszolsz, ne bonyolítsd túl!

2011. szept. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!