Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Trombózisom van, lehet ezzel...

Trombózisom van, lehet ezzel konditeremben edzeni? Illetve olyan tevékenységet folytatni ami nehéz fizikai munka, állás stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2010.07.17-én motorbaleset miatt 4 helyen tört a medencém, ilyesmi időtájban alakulhatott ki egy trombózis a bal vádlimban a vena peronea vénában, syncummar-t szedek a vérhigitásra, szabad konditeremben edzeni ezzel? elmozdulhat a vérrög?

Köszi!


2010. nov. 28. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel edzés közben az ember vérnyomása eléggé pörög, szerintem jobb ha nem kondizol.
2010. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Addig, amíg az el nem múlik, jobb, ha nem vagy ennyire aktív, mert megindulhat a tüdődbe, agyadba és embóliát kaphatsz. Bár elméletileg ennyi idő alatt elmúlik már!

Elméletileg ellenőrizni kell, hogy milyen az INR értéked, és egy vizsgálat is kellene, hogy egyszeri eset volt, vagy hajlamod van rá.

Nekem gerincműtét után volt a combomban szétterjedt mélyvénás trombózisom. Fél évre rá kellett vizsgálatra mennem, sajnos nekem hajlamom van rá, így állandóan gumiharisnyát kell hordanom. Én warfarint szedek, de műtétekkor át kellett mindig állnom a szurira.

Havonta járok vérvételre is. :-(

De az orvosod biztos megtudja neked mondani pontosan, hogy milyen mozgást végezhetsz!

2010. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sziasztok, nem tudom hány évesek vagytok, de tök mindegy, mert egy idős embernek sem jó ha ilyen komoly problémája van. Segiteni szeretnék Nektek abban, hogy ne kelljen ezeket a veszélyes gyógyszereket huzamosabb ideig szednetek. Először is tévedés az hogy hajlam. Ez az "öröklődés" dolog egy nagyon nagyon kis százalékban befolyásolhatja a betegségek kialakulásának esélyét. Kutatók szerint ez mindössze 2 %. A többit az életmódunkkal tesszük hozzá, próbáljatok meg egészségesebben táplálkozni, pozitivan gondolkodni, és a legfontosabb, hogy lehet befolyásolni a "trombózisra való hajlamot" táplálékkiegészitőkkel. Konkrétan a syncummar-t például egyszerüen nagydózisu E-vitaminnal ki lehet váltani, ahhoz hogy a vér ugymond higabb legyen, sok C-vitaminra van szükség, és sok Omega3-ra. Ha bementek egy dr. Lenkei-boltba, akkor ott tájékoztatnak benneteket részletesen is arról, hogy hogyan működnek ezek a vitaminok, mennyit érdemes belőlük szedni, miért lehet velük rendbejönni, és miért nem tudtok még erről.
2011. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hali

Nem értem, h miért gondolod azt, h a syncumar káros ill. hogy nem jó ezt szedni.Nem csinál semmi mást csak, meggátolja a k vitamin beépülését a vér azon részébe ami felelős az alvadásért. Azért hogy ahol nekem zárva van a véna és nincskeringés ott ne alakulhasson ki mégtöbb vérrög illetve, h fel oldja azt ami már megvan.Az e-vitamin nem számit semmit a véralvadásban.

20/F

2011. jan. 27. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!