Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdődaganatot diagnosztizáltak...

Tüdődaganatot diagnosztizáltak édesapámnál augusztusban! Azóta se történ semmi! Normális ez?!

Figyelt kérdés

Az egész Július vége augusztus elején kezdődött. Az éves tüdőszűrés után édesapám kapott egy levelet melyben megkérték hogy menjen el egy kivizsgálásra. Ahol 2db daganatot találtak akkor még az egyik 2mm a másik 10mm volt. Augusztus elején be is utalták a Sóstói kórházba ahol megtükrözték és ahogy mondták biopsziát is csináltak, amint a tükrözés megtörtént(reggel) délután haza engedték. Akkor mondták neki először hogy jöjjön vissza 2 hét múlva, ő el is ment, csak éppenséggel közölték hogy még nincs semmi fáradjon haza és majd 1 hét múlva menjen vissza. Ez így ment szeptember közepéig aztán kitalálták hogy megint megkel tükrözni és mintát is kell venni, de mi ezt nem értettük mert hát ez az egész már egyszer megtörtént (igaz eredményt nem láttunk) és az első is nagyon nehezen sikerült! Minden 2. héten próbálkoztak de csak november 15-én sikerült végre újra megtükrözni rengeteg szenvedés árán(azóta csak suttogva tudd beszélni és fájdalmai vannak). De a panaszaira azt mondják az orvosok hogy majd elmúlik! De 2 hét elteltével is ugyan úgy megvannak! Ma dec.2-án kellett vissza mennie a leletekért, de megint csak az a hír fogadta hogy még nincsenek meg a leletek fáradjon haza! De amit még itt tudni kell hogy sem gyógyszert sem pedig kezelést nem kapott augusztus óta! Így azt se tudjuk hogy jó vagy rosszindulatú daganatról van e szó. A papírokra az van írva amiket kapott hogy: NEM SÜRGŐS!!!

Sajnos nem vagyunk gazdagok örülünk ha tudjuk finanszírozni az útjait a kórházba(melyeknek 90%-a felesleges volt) ami több mint 100km oda vissza. Eddig még csak egyszer tudtunk adni "HÁLA" pénzt is az orvosoknak akkor sikerült megcsinálniuk a tükrözést! Érdekes!

El van keseredve az egész család mert nem tudjuk kihez fordulhatnánk.

Kérem akinek már volt tapasztalata ilyesmiben, SEGÍTSEN!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. dec. 2. 23:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
És Debrecenbe küldték a mellkassebészetre.
2010. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ahol további kivizsgálást kértek a műtét miatt, de következő hét keddjére várták az eredményt. (pl szívultrahang)
2010. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ilyen darabokban válaszolok. Szóval új CT-t és szívultrahangot kért a debreceni orvos szeptemberben. Miért kellett még egyszer megtükrözni? Ezt az utsó zárót látta a helyi orvos?
2010. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Elsősorban köszönöm a választ!

Az első szövettan eredményéről nem tudunk semmit ez még augusztusban volt.

Szeptember elején elküldték Debrecenbe ahonnan elküldték Nyíregyre hogy kezdjék meg a kezelést. De Nyíregyen kitalálták hogy újra meg kell tükrözni ez csak nov.15-én(azóta folyamatosan fájdalmai vannak a tüdőben és tájékán) sikerült újra mert akkor kapott valamilyen gyógyszert hogy ne érezze annyira, azelőtt pedig 2-3 hetente bement hogy újra meg próbálják de sikertelenül(akkor ment tönkre a hangja). Dec.2-án volt bent az újabb tükrözés eredményéért, de közölték vele hogy még nincs meg. Majd jan.19-re kapott újabb időpontot.

Sajnos semmilyen kezelést nem kapott eddig (még gyógyszert sem)!!!

Édesapámat nagyon is együtt működőnek mondanám mivel akárhányszor hívták be a semmire mindig bement és soha nem panaszkodott. Sajnos hogy az újabb tükrözés csak nov. 15-én sikerült szerintem nem az ő hibája, mert ha kapott volna már az első alkalommal olyan gyógyszert, akkor lehet sikerrel zárult volna a vizsgálat.

Beutalót melyik orvostól kérjünk (háziorvos, kezelőorvostól)?

Nem vagyunk tehetősek ezért érdeklődnék hogy a Korányi kórházban hogy mennek az anyagiakkal kapcsolatos dolgok?

A helyi orvos alatt kit értsek?

Előre is köszönöm a választ!

2010. dec. 30. 08:30
 15/17 anonim ***** válasza:

Nyíregyházi kórházhoz mehetne egy feljelentés! Már régen meg kellett volna operálni! A lelet alapján a tumor operábilis volt. (most már sajnos nem tudom, hogy az-e)


Debrecenben csak a CT-t kérték újra, plusz a kiegészítő vizsgálatokat a műtét előtt. Én először is felhívnám a debreceni rendelőt és elmondanám az ottani kezelőorvosnak azokat, amiket leírtál. Ők Nem kértek még egy tükrözést!!


Szóval telefon és a továbbiak iránt sürgősen érdeklődni! Ne hagyjátok magatokat lerázni!!!


Korányiba házidoki is adhat beutalót, ingyenes az ellátás. (hálapénzek díját nem ismerem)

2010. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Édesapám május 2.-án elhunyt.

Ha soha nem fordul orvoshoz akkor még ma is élne mivel nem a betegsége vitte el, hanem az orvosok nem törödömsége!!!

1 év se kellett ahhoz hogy egy operálható laphámrák leépítette és örökre elszakította tőlem!!! Még most se tudom elhinni hogy nincs többé......................

2011. aug. 30. 02:05
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Fogadd kérlek őszinte részvétem:(((

Tudom nem vigasz, nekem nagypapám halt meg tüdőrákban, úgy hogy az egész család orvos, mindenki körülötte ugrált, segíteni akart. Az egyik legszemetebb betegség, ami a világon van:( Nagyon nagyon sajnálom, hogy ilyen tortúrákat éltetek meg az eüben, ez még jobban fokozza az ember amúgy is leírhatatlan fájdalmát...

2011. aug. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!