Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valószínű térdficamom van....

Valószínű térdficamom van. Hogyan történik az ilyen műtét, meddig kell benn lenni a kórházban, csinálják e egynapos sebészeti ellátás keretében? Ha visszaugrasztják csak, akkor az mennyire fáj?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó esetben nem kell a műtét, elég csak helyretenni (egy kis bódítás után:), mint pl. itt:

http://www.youtube.com/watch?v=r2lAWvuL8Qs&NR=1

2010. dec. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó és ha helyreteszik, abból mit érzek? Félek tőle...
2010. dec. 4. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen anesztéziát alkalmaznak...Ha semmilyet, akkor nagyon fogsz ordítani. A videón is láttad, hogy az illető sportoló is (valószínűleg) nitrogén-oxidult, vagy pentrán-pipát lélegzett be, ami enyhe bódultságot okoz, de még így sem volt neki kellemes... Ha teljesen elaltatnak, (esetleg gerinc-érzéstelenítést alakalmaznak) semmit nem érzel a helyreigazításból, de több a szövődmény és utána elég hosszan kába leszel.

Maga a művelet egy fél perc sincs és utána a fájdalom is hamar megszűnik, ezért nem kórházi körülmények között ha nincs mód érzéstelenítésre, egy kicsit elterelik a beteg figyelmét és mire rájön, hogy mi újság, már a helyén is van.

2010. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem már sokszor kiugrott a térdem, az orvos is visszaraktam már párszor, meg már én is magamnak.. a visszaugrasztás nem fáj egyáltalán. :) nyugodj meg
2012. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!