Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vannak rossz tapasztalataid...

Vannak rossz tapasztalataid kórházi ápolókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 02:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de legalább ugyanannyi jó tapasztalatom is van.

Mi lenne a kérdés?

2010. dec. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
VANNAK BIZONY!Apósom alatt a pelenkát mi cseréljük,nem fürdetik le,mikor leesett az ágyról éjszaka,lennt hagyták a földön,s csak reggel rakták vissza.Csak borravaló ellenében képesek a gyógyszereket beadni,etetés nincsen,aki nem önellátó,az mehet a sűllyesztőbe.Nagyon fontolgatok egy pert, az egyik budapesti kórház ellen,mivel ez nem az első eset.Mondjuk azt nem értem,hogy milyen beosztás a nővéreknek,hogy 36 vórázniuk kell-valyon tudja-e a munkaügyi főfelügyelősség????Milliokat fogok a nyakukba varrni,mivel ez nem a nővérek hibája-hanem a rendszeré,hogy pld. nincsenek beteghordók,nincsenek szakképeasítés nélküli áplók,akik a szennyes munkát el tudnák látni-így lenne idejük a nővérkéknek mondjuk a saját dolgukkal foglalkozni.Azt nem írom alá,mikor azt mondta nekem a nővérke,hogy ő bizony éjszaka nem jön be a kórterembe,mert alszik....no comment...remélem őt is így fogják ellátni-ellene perrel fogok élni-bármi történik....na fel is húztam magamat mára...
2010. dec. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
24%

Állítsd már le magad 2.

Magam előtt látom a fejed. Te is egy spicli alkat vagy, egy a sok közül. Gondolj már arra, hogy azok az emberek szarért hugyért dolgoznak, nincsenek megbecsülve, megfizetve. Örülnek ha dolgozhatnak több órát egyszerre, mert szeretnének a családjuknak enni adni. A magyar egészségügy így is bajban van, és még jössz te a spicli, aki a munkaügyi főfelügyelősséggel fenyegetőzik.

Gondolj bele, hogy te havi 80000 és 90000 forintért kitörölnéd-e mindenki seggét. Szar a rendszer, azért nem végzik rendesen a munkájukat, mert nincsenek megfizetve. És attól, hogy perelgetsz, nem lesz semmivel sem jobb, sőt...

Perelgetés helyett, ha már ennyire pénzt akarsz behúzni egy kórháztól, ajánlom, hogy végezz egy szakápolóit és menj el vele dolgozni!

2010. dec. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
A 2. is megírta, hogy rendszer hibája. A kommenteket végig kéne olvasni. Amúgy nem tudom, te hogy éreznéd magad, ha a nagyapád leesne az ágyról, és ott fagyoskodna éjszaka, mert b*sznak hozzá felkelni.
2010. dec. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"azok az emberek szarért hugyért dolgoznak, nincsenek megbecsülve, megfizetve. Örülnek ha dolgozhatnak több órát egyszerre, mert szeretnének a családjuknak enni adni."

Ez például egy lakatosra is igaz. Csakhogy, ha a lakatos nem végzi el a munkáját, az már egy óra múlva látszik, és egy héten belül kirúgják, mint a szart. És nem fog vizsgálódni a nemlétező lakatos-szakszervezet, és nem fog megjelenni az újságban.

2010. dec. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Senki se tart fegyvert egy nővér fejéhez sem, hogy ezt csinálja! Ha nem tetszik a bére, vagy tanuljon olyan szakmát, amit megfizetnek vagy egyszerűen ne foglalkozzon emberekkel!
2010. dec. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

erdekes ovoneknt is 80-90 ezer ft-ert dolgozhatsz, de gondolom fel lennel haborodva, ha azt mondana a gyerekednek, hogy ma nem segitek bekötni a cipödet, mert "szarert-hugyert" dolgozom, igy jartal, ha nem tudom bekötni. Es mennyivel kisebb fajsulyu dolog ez.


Ha ezek tenyleg igy törtentek, akkor jogosan van felhaborodva, mert nem ok, hogy csak 80 e ft-ot keres, a 80 e ft-ot a munkajaaert kapta es nem azalatt lett ilyen keves a fizetes, amikor ö az iskolat vegezte. Hozzatennem, hogy neha, amilyen betegek vannak, vagy amilyen hozzatartozok, hat tenyleg, az eremnek mindig ket oldala van.


A kerdesre a valaszom: vannak rossz tapasztalatim. Ejszaka vittek be a mentök a korhazba. Aki felkelt UH-ot csinalni eleg morcos volt velem, mondta is, hogy nem örül annak, ha ejszaka fel kell kelnie. Mondtam neki, hogy en sem örülök annak, ha ejszaka mentök hoznak be, megis meglatasom szerint, udvariasan beszelek. Ezutan amugy ö is valtott. Aztan a mütet utani napot ugy, ahogy van vegighanytam, amikor a növerem szolt a növernek, hogy hanytam, akkor közölte, hogy nem csak en vagyok az osztalyon, nem tud egesz nap velem foglalkozni. Megint nem ezzel volt a gondom, hogy mit mondott, hanem, hogy hogy mondta, hogy ott vagyok mütet utan, faj midnenem, raadasul az ö hibajukbol hanyok (azt mondtak utolag, hogy valioszinü elmertek az altato mennyiseget - tudom, hogy ez nem konkretan a növer hibaja). Mindegy utana inkabb a napot a WC-be töltöttem,a hova becipeltem (!!!) magamnak egy szeket, hiszen, ha jött a hanyas, akkor friss mütettel nem tudtam kiszaladni a WC-re, viszont nem akartam a növernek ezt a terhet, hogy neha kicserlje a talat. Ez az összes rossz tapasztalatom, de ezek eleg rosszul estek, mert en nem vagyok egy nehez eset, tehat nem "en kezdtem".

2010. dec. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nekem is van rosz tapasztalatom. Édesapám az ápolási osztályon volt. Éjjel leesett az ágyról. Másnap mesélte, hogy sokáig ott feküdt, mire végre voltak nagy kegyesek bemenni hozzá. És az egyik nővér hátba rúgta, amikor tették fel. Ezt az apu mesélte, és csúnya szavakkal illette. Akkora dühöt éreztem, fel is mentem a nővérek fejéhez és elpanaszoltam.A tettes bocsánatot kért, de én soha nem tudom megbocsájtani. Nem azért tettük az ápolási osztályra, mert nem akartuk otthon ápolni, egyszerűen olyan volt az egészségi állapota, hogy semmiképpen nem tudtuk volna ellátni, de mindennap bementünk hozzá. Etettük, itattuk, lelket önöttünk bele. Erre jön egy semmirekellő ápolónő, aki még meg is rugdossa. (De nem kell őt már rugdosni, két hónapja eltemettük!
2010. dec. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik én kivétel vagyok, nekem eddig csak pozitív tapasztalatom volt velük. Általában évente 1-2 hetet szoktam kórházba tölteni.
2010. dec. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Van jó is, meg rossz! Anyumat nemrég műtötték sérvről. Ez ugye még nem is egy nagy műtét, viszont hozzátartozik a dologhoz, hogy pár éve volt egy balesete, ahol több csigolyája eltört. Azóta nehezen mozog! Amikor a sérvét műtötték egy nap többször is bementem hozzá! Az nyilván megértettem, hogy fürdetni nem tudják. Sok a beteg, nincs kapacitás, oké. Megfürdettem én! De pl. a lábát fáslizni kellett, mert eléggé visszeres. Azt is én csináltam! Na ekkor már felhúztam magam! Ez az a dolog, amit nekik illene csinálni. A nővérke bejött és megkérdezte, hogy akkor újra tekerem a lábát! Mondtam, hogy persze, végül is ez a látogatók dolga. Tudták, hogy el volt törve a csigolyája és a sebe miatt is nehezen tud felülni, de nem segítettek volna neki. Szegény akkor ült fel egy nap először, amikor én bementem. Odarakták neki a kaját, de azt nem gondolták át,hogy fekve elég nehéz enni. Szegény anyu mondta,hogy az egy dolog, hogy éjjel üvöltött a nővérszobában a tv, a folyosó egyik végéről a másikba üvöltöttek át, hogy Kati, kérsz-e kávét! Mindezt éjfélkor!

Pedig a családom nem egy hálátlan típus, akart adni "hálapénzt"! De ezek után megtiltottam anyunak!

Én aláírom,hogy mosni kell mások sz@rát, de gondolom ezt tudta, amikor nővérnek ment, hogy ilyen lesz.

2010. dec. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!