Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Passzív féléven vagyok az...

Passzív féléven vagyok az egyetemen, így hogyan kell orvost látogatnom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mióta passzívon vagyok nem mertem elmenni orvoshoz, mivel nem dolgozik, félek, hogy nincs TB-m.

Egyik ismerősöm szerint attól, hogy passzívon vagyok, még hallgatónak számítok, tehát kell, hogy legyen TB-m.

Azért jöttem el passzívra, mert nyelvvizsgáznom kell, azt pedig az egyetem mellett nem tudtam megcsinálni. Most minden nap járok tanárhoz, felsőfokút szeretnék, elég kemény. Sokat betegeskedek télen, félek elmenni dokihoz.

Szerintetek van társadalom biztosításom?


2010. dec. 16. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ilyenkor ellátásra jogosult kategóriába tartozol, tehát nyugodtan mehetsz orvoshoz.
2010. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól, hogy passzív féléven vagy, még ugyanúgy fenn áll a hallgatói jogviszonyod, tehát van TB-d is. Akkor nem lenne, ha kiléptél volna az egyetemről.
2010. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azthiszem holnap el is megyek. :)
2010. dec. 16. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!