Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Budapesten élek de nem vagyok...

Budapesten élek de nem vagyok ide bejelentve erre a címre, a házi orvosom is vidéken van (140km), egy pesti doki ki tud írni táppénzre vagy haza kell mennem az otthoni dokimhoz? Vagy át kell erre a címre legalább ideiglenesen jelentkeznem?

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell. Mehetsz orvoshoz így is. Szabad orvosválasztás van, ami a háziorvosokat illeti.
2009. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! A lakcím lényegtelen, az igaz, hogy táppénzre csak a háziorvos vesz. Elmehetsz másik orvoshoz, de ő csak akkor vesz táppénzre, ha elindítod azt a folyamatot, ami ahhoz kell, hogy kártyád átkerüljön másik orvoshoz.
2009. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, előzőnél a pont. Igen, az új dokit a háziorvosod szeretne lenni majd, hogy kiírhasson. Erre bólints rá, és fél perc alatt elintézi.
2009. jan. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
el sem kell menned a házi orvosodhoz. a leendő új dokid ír egy papírt, hogy a továbbiakban átveszi a gondozásod és kikéri a kartonod. ezt elég ha postázod és kéred, hogy postafordultával küldje az anyagod az új háziorvosodhoz.
2009. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A fent említett procedúra 1-2-3 hét, attól függ, hogy a "régi" dokid mikor adja fel postán a papírjaidat. Szóval ha most akarsz elmenni táppénzre, akkor az a leggyorsabb, ha elmész a vidéki dokidhoz.

2009. jan. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!