Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magas a pulzusom, kardiológiár...

Magas a pulzusom, kardiológiára küldtek, milyen vizsgálatokat végeznek ott?

Figyelt kérdés

Alapból 90-100 a pulzusom, vérnyomásom normális.

Néha bedobog a szívem, úgy érzem kiugrik akkor felmegy 110-120-ra is!

Fáradt vagyok, néha szédülök hányingerem van.


2010. dec. 29. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

EKG, szív ultrahang, vérnyomásmérés (esetleg 24 órás ABPM), laborvizsglatok, mellkas röntgen, ilyesmik.

A magas szívfrekvencia hosszú távon kimeríti a szívizmokat, fáradékonnyá tehet, ezért (is) kezelni kell.

2010. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem találnak semmit,akkor lehet esetleg pánikbetegség vagy egyéb pszichés eredetű gond.

Anyámnak a vérnyomásával van "gond" gyerekkora óta.Reggel ébredés után a digitális vérnyomásmérő meg sem méri,csak kávé után lesz 90/70 . Kamaszként sokszor elájult ha sokáig kellett állnia,kivizsgálták sokszor,semmilyen szervi problémája nincsen,szóval egyszerűen kávét "rendelt elő" az orvosa :) Ahogy emlékszek az utóbbi 20 évben 2* ment 100 fölé a systolés értéke,rosszul is lett,fájt a feje,hányingere volt.. ezt cska azért irtam le,hogy tudd ilyen is van.

2010. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

28 vagyok, még soha nem voltam kardiológián. Vérvételem pajzsmirigyem rendben.

4 hónapja vagyok rosszul, szédelgek, deca vérnyomásom rendben. Csak mikor olyan vérnyomásmérővel mérték a vérnyomás ami pulzust is mér, akkor derült ki higy magas a pulzus, de csak jan. Közepére kaptam időpontot a kardiológiára.

Lehet pánikbeteg vagyok, mert néha halálfélelmem van, félek nehogy meghaljak mert van egy 2 éves lànyom akit fel kell nevelnek, és annyi mindent hallani olvasni jogy mennyien halnak meg fiatalon, és néha belegondolok mi lenne/ lesz ha meghalok egyszer.

Nem tudom hogy attól van-e, ha nincs szervíz bajom, akkor lehet.

Na majd elválik. Köszönöm a válaszokat

2010. dec. 29. 17:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik hasoló helyzetben vagy mint én voltam: szintén kardiológiára kellett mennem, mert időközönként 160-200 közötti vérnyomásértékeket produkáltam, megesett hogy 120 feletti pulzussal. A kardiológus megvizsgált, magasság, testtömeg, vérnyomásmérés, szívultrahang, aztán megkért hogy reggel-este mérjem a vérnyomásomat és jegyezzem fel a naplószerűségbe amit adott. A második "találka" után továbbküldött pszichiáterhez, mivel ő pánikbetegségnek vélte a dolgot, ami a második "állomáson" be is igazolódott. Gyógyszeres kezelést kaptam amitől jobb lett, bár az igazi megoldás ugye - mint mindig - a kiváltó probléma megoldása. Velem mindez egy autóbaleset után történt, valószínűleg Nálad is van valami ami kiváltja, pl. az idegeskedés a gyerkőc jövője miatt. Csak egy tippet tudok adni: minél részletesebben és őszintén mondd el a tüneteidet/problémáidat az orvosnak. Ezzel javítod az esélyeidet arra hogy rendbe tudjon hozni.
2010. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!