Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy zajlik egy mandulaműtét?

Hogy zajlik egy mandulaműtét?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így zajlott:

Dokival megbeszéltük a fül-orr-gégén, hogy műteni kell, majd rögtön el is mondta, hogy neki mikor jó. Egyeztettünk, majd a kórházba be kellett menjek laborvizsgálatra a műtét előtt pár nappal.

Műtét napján bementem a kórházba, átöltöztem, bepakoltam. Egy nővérke tájékoztatott, hogy előbb a gyerkőcöket műtik, de aztán a koradélutáni órákban jövök én. Az idő tájékában kaptam valami kis "bódító" csomagot gyógyszer formájában, majd jött az orvos, hogy akkor kövessem, mögöttem jött egy asszisztens pasi. Bevittek egy szobába, ahol leültem egy székre. A doki egy nagy injekciós tűvel helyi érzéstelenítést szúrt a torkomba több helyre is, majd egy érdekes, lasszónak tűnő kis szerszámmal kivette a mandulám, miközben az asszisztens fogta a fejem, hogy ne mozdítsam el, és mondták, hogy miként vegyem a levegőt, és hogy hogy tudok nyugodt maradni. Kábé tíz perc alatt meg is volt, majd tolókocsiban visszatoltak az ágyamhoz, másnap reggel jöttek értem tesómék. :)


Persze altatással is meg lehetett volna oldani, de ott több rizikót hoztak fel, és elve az altatási idő, meg az altatást követő ébredésre nem mondtak túl jó dolgokat mandulaműtét esetében, ezért döntöttem a helyi érzéstelenítéses műtét mellett. :)


Ha épp előtte vagy, sok sikert, és ne aggódj, ha betartasz mindent, akkor nem lesz utána sem gond, én szorítok! :)

2011. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

inkább ezt vállalnám mint egy foghúzást

itt nem kell rángatni csak lecsípi a mandulát

2011. jan. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen részletesen leírtad a műtét menetét!:)

Tudom, hogy általában kisgyerekeket altatnak, de szerintem én is ezt fogom választani, ha műtétre kerül sor, pedig 19 éves vagyok!:) Én ezt nem bírnám ébren végigcsinálni!:(

Milyen következményei lehetnek egy altatásos mandulaműtétnek?

2011. jan. 1. 12:18
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

hogy jön ide a foghúzás?

ezen is tud szenvedni az orvos, gondolom mandulafüggő.. de nem hinném, hogy az csak egy elcsípés.....

továbbá egy foghúzásnál nem érzed, ahogy csorog a torkodra a vér, ami a mandulád helyéről jön, és nem folyik rossz helyre, aminek következtében arconköpöd vele az orvost, és utána még bocsánatot sem tudsz kérni, mert egy deka hang nem jön ki a torkodon. :)


de igen, ezeket a részleteket nem akartam első körben írni, mert ijesztő lehet, holott nem volt vészes, hiába féltem tőle nagyon durván..

2011. jan. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utana is van riziko. En fiamat altattak, minden Ok volt, de 4 nap utan begyulladt a hely, mivel egy kis darab bent maradt. Ejjel beverzett, omlott a torkabol a ver mig en hajtottam a korhaz fele. Vodort meglatva, doki rogton infuziora rakta, felebresztettek a dokit, 9egy masik volt), es rogton operaltak megint, altatas alatt. Ket nap korhaz, azota minden OK.

Nem ijeszgetes, de ez volt. Nekem is kiszedtek a mandulam, semmi ilyen nem tortent. Veletlen, de megtortenhet.

2011. jan. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Mindamellett, hogy nekem a doki is inkább arra beszélt rá, hogy ébren kérjem a műtétet, azt mondták más forrásokból, hogy az altatás ugye hosszabb összességében, és ébredéskor lehet hányingered, és hányhatsz is, ami a mandula helyét még inkább irritálhatja.

Plusz oké, hogy rutindolog, de én már attól beparáztam, hogy az altatásnak is lehetnek rizikói.

2011. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, rizikó van utána is. Nagyon kell figyelni, hogy mindent úgy csinálj, ahogy mondanak. Mert ha az orvos ki is tudta szedni rendesen, és nem amiatt lesz aztán mégis valami gond, még mindig ott a bevérzés lehetősége, amikor hegesedik a seb.

Mondjuk ezért kell folyamatosan inni a műtét után jópár órával napokig gyakran.


De nekem sem volt szerencsére semmi vész - egy hét után volt állítólag valami picike bevérzésem, de én meg sem éreztem, csak a kontrollon mondta a doki.

Jah és Te 19 vagy, ami jó.. engem 26 évesen műtöttek. :S

2011. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Bementem a terembe és megmondtam hogy ha nincs semmi előttünk akkor mehet.A doki azt mondta hogy nem kell altatni mert csak a kicsiket altatják...Mondtam neki:

-ok doki!műtse meg a nagyannyát én altatás nem válalom!!!

válaszolt:jó-jó akkor legyen altatásban!

15 p. volt az egész a szuribó csak annyit éreztem hogy egy negyed mm-es tű van 5 mp.ig bennem.áttoltak a korterembe de jól megfáztam mert fújt a szél.Ami a legfájdalmasabb volt az egészben,az hogy egy idióta ugyanannyi éves(9) mint én volt a sztársam és nem hagyott aludni,azt amikor elalutt szó szerint kivágtam(fölállitottam,és kilöktem az ajtón,az ajtó elé tóltam a komódomat és végre tudtam alukálni:)2.nap mentem haza és nem mentem be a konyhába,Anyuci kihívta az orvost,hogy semmit nem tudok enni és inni sem.Az orvos rámerőltette a fagyit,de én nem ettem meg bekaptam,aztán kiköptem...10 nap múlva már karcsún(45kgről 35re)mentem suliba:):)Tapasztalat:Szabad:Madártej,Cataflam,olvadt fehércsoki,püréfagyi limonádé(pici clével)natur aqua szmentes

2011. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én a gyerek mandulaműtétről tudok:

-Vért vesznek,vizelet néznek,belgyógyászati vizsgálat történik(nincs-e szív vagy tüdőbetegség,mert akkor a műtétet eltolják,amíg meggyógyulsz.

-Kapsz egy nyugtatót(ez lehet injekció,folyadék,esetleg gyógyszer formájában is,orvostól függő)

-Felfeküdsz egy hordaágyra,megkapod a kanült,amin 30mp múlva megkapod a teljes altatószert.

-Megvárják amíg elalszol,és már ki is veszik a mandulád.


Ajánlom figyelmetekbe,akinek gyereke van,hogy ha 3 év alatti,ne engedd hogy kivegyék a manduláját,mert visszanő!!


Ajánlok egy-két orvost:Heim Pál gyermekkórház+rendelő


Dr. Csákányi Zsuzsanna

Dr. Benedek Pálma

Dr. Katona Gábor

Dr. Sultész Mónika



Sok szerit!

2011. aug. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Sziasztok !

Nekem kedden vették ki a manduláimat (25 éves lány)...

Előtte kaptam a fenekembe egy szurit, valami fájdalomcsillapítósat, aztán ilyen gurulós székben betoltak a műtőbe.Én a helyi érzéstelenítést választottam, de nem bántam meg (szuperül viseltem a műtétet), a doki egyfolytában dícsért, így gyorsan tudtunk haladni/együtt dolgozni ! Először 2x-i befúvást kaptam lidokainból, elég keserű volt, és 2x öklendeztem, majd mind2 mandulámba szuri-szuri, be lettem totále érzstelenítve (a doki szuper ügyi volt, mert nem fájt a sok szúrás), aztán nekiesett először a jobb mandulámnak, vágogatta, metszegette, az asszisztens pasi fogta végig a fejemet, és köpni kellett a cuccott előre az ölembe. LÉneg, hogy ilyenkor nyugodtnak kell maradni, és szépen lassan orron át venni a levegőt ! Ez a jobb mandulm gennyes volt, de mint kiderült a bal mandulám volt talán a betegebb, mert azzal küzdött a doki, csak cafatokba jött ki :(, indult a vérzéscsillapítás, és az égetés, semmi különösebbet nem éreztem...a műtét végén meg is lestem a manduláimat (kíváncsi voltam rájuk), s tényleg ki kellett venni őket, nagyon betegek voltak...ettől hullott a hajam, volt ilyen csomós-cisztás az arcom, és hullámos a körmöm, na meg nagyon rossz a közérzetem.

2011. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!