Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Cukorbetegként jogosult...

Cukorbetegként jogosult vagyok valamilyen szoc. Ellátásra, utazási kedvezményes kártyára az Államkincstártól?

Figyelt kérdés
Mint tartós beteg?
2011. jan. 6. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Jutányos áron kapod a vércukormérő eszközöket.
2011. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A MÁK (magyar államkincstár) kártya jár cukorbetegnek is, csakúgy, mint a tejcukorérzékenyeknek is pl. (ingyenes helyi utazás, távolságra pedig 90%-al olcsóbb a jegy) Akkor mivel a cukorbetegség és más endokrin anyagcserezavar súlyos fogyatékosságnak minősül, ezért adóalapot csökkent, azaz kapsz vissza a befizetett adódból. :) Én is most jártam ennek utána, mert kiderült, hogy cukorbeteg vagyok, viszont volt vmi módosítás, nem tudom felnőttek is kaphatnak-e, lehet, hogy csak 18 éven alul. De nagyon érdemes érdeklődnöd a MÁK-nál, én is oda mentem. :) Egy barátom 20 éves ő kapja az ingyenes bérletet. 2010. jan. 1.-től lett vmi módosítás, azért kéne utána érdeklődni. :)
2011. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez liszutérzékenyeknek is jár? Mármint adókedvezmény?
2011. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*liszt
2011. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én allergiában szenvedek, nekik nincs vmi kedvezmény?
2011. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak a felszívódási zavarban szenvedőknek jár!
2011. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A MÁK kártya lisztérzékenyeknek, tejcukorallergiásoknak, cukorbetegnek és "ilyesmi" tartósan betegnek jár, akinek a betegsége korlátozza az életét. Járjatok utána, nagyon el van hallgatva ez az egész, én sem tudnék róla, hogyha az a barátom nem mutatja meg 1x a kis kártyáját, meg nem látok rengeteg embert azzal közlekedni. Vannak ezzel kapcsolatos rendeletek is, interneten megtalálhatóak, de a leghasznosabb tényleg a hivatalos szervnél érdeklődni, hogy mik a lehetőségek. :)

Sokat mondták nekünk a tanáraink, hogy rengeteg kedvezmény és támogatás jár. De az emberek nem tudnak róla, mert nem hirdeti a kormány és nem látják sehol, ezért kutassunk a saját érdekünkben, mert vannak... :)

2011. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Sziasztok!

Ma bementem a MÁK-ba, és szinte hülyének néztek, hogy miről beszélek. Azt mondták nem létezik ilyen kártya a cukorbetegeknek. Most akkor hogy van ez?:(

2011. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó-> Ha ez igaz akkor szar ügy XD
2011. jan. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ennyit az igazat írásról
2011. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!