Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegként mi bajom lehet...

Cukorbetegként mi bajom lehet az alkoholtól?

Figyelt kérdés

Már tíz éve inzulinos cukorbeteg vagyok, és tudni szeretném az alkohol fogyasztása, hogyan befolyásolja a vércukor szintet!

köszönöm


2009. okt. 3. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alkoholban nagyon sok cukor van ez töménységtől függő, hogy melyikben mennyi. Pl. az égetett szeszek, tehát tömények tartalmazzák a legtöbb cukrot, pl. egy borban kevesebb van, de ez is típusfüggő.

Inzulinos cukorbetegként nem javaslom neked az alkoholfogyasztás semmilyen formáját.

eü-s

2009. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ha iszol valamit,az száraz fehérbor legyen.

2009. okt. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Főleg az égetett szeszek nagy mértékben, de mindenféle alkoholos ital NÖVELI a vércukrot! Nem ajánlott cukorbetegeknek.

(eü-s)

2009. okt. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vok. Tehát: rosszul lehetsz tőle, úgy megdobhatja a vércukorszinted.
2009. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

17 éves vagyok, szóval éppen benne vagyok a bulizós korban... hát akkor ezek szerint, nem sokat szabad fogyasztani. ezentúl jobban odafigyelek, erre is!

2009. okt. 3. 16:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Végleteket fogok mondani,de igaz.

Mivel ifjúkori diabeteses vagy, akár javulhat, vagy el is múlhat. De mivel nem vagy átlag, nem kéne innod égetett szeszt. Az állandó magas cukor azt eredményezheti, hogy "megeszi" a látóidegeket és tönkreteszi a végtagok ereit.

Nehéz helyzetben vagy.De ha "muszáj" innod,hogy ne nézzen ki a társaság,akkor száraz bort igyál,mert az még csökkenti is a cukrot.kb 4-5 decit ihatsz meg belőle egy buli alkalmával.Vidd magaddal.

2009. okt. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!