Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Részleges elülső keresztszalag...

Részleges elülső keresztszalagszakadás, mindenféle elváltozás nélkül, sürgős műtéti beavatkozást igényel-e?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Augusztusban megcsavarodott foci közben a térdem. Elmentem vele orvoshoz, azt mondta kenegessem Flektorral, plussz kaptam rá Xilox granulátumot. Aztán folyamatosan próbáltam terhelni de mindig kibicsaklott, instabil volt. Decemberben a végére jártam és megállapították, hogy részleges elülső keresztszalagszakadást szenvedtem. Műtétet javasoltak. Hétköznapi életben nem fáj, akár guggolni is tudok. Sőt kocogni és biciklizni is. Utolós fél éves egyetemista vagyok és nem szeretnéám, ha a műtét miatt kellene halasztanom. Így megvárnám a nyarat. Kérdésem: sürgős lenne-e szerintetek helyrehozni, ha nem akkor esetleg minimálisan terhelhetem-e???
2011. jan. 11. 10:14
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Részlegest nem fontos műteni. Nekem teljes szakadás volt, megműtötték. Részkeges összeforr idővel. Erősítsd a combizmod a térded körül,mert ha az megerősödik, stabilabb lesz a térded is. Úszás, konditeremben olyan gépek, amik nem terhelik a térded. Én is így tettem később.

2011. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köxi a gyors választ!
2011. jan. 11. 10:43
 3/4 anonim válasza:
Nekem teljes elülső keresztszalagsz. van. Még műtét előtt állok keresek épp jó orvost hozzá...a fenti dolgokat osztom én is ezeket tudom. Erősíteni kell.
2011. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 12. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!