Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért a beteg jár a legrosszab...

Miért a beteg jár a legrosszabbul a magyar társadalombiztosítási rendszerben? Ha fizetem a tb-t, adok még hálapénzt is, miért nem jár tisztességes ellátás?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 22:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Orvosi műhiba miatt több hétig voltunk kórházban.A gyermekem trombózissal,engem nem pucoltak ki rendesen a császárnál.A gyermekem az alapprobléma mellé az agyonfertőtlenített környezetben fertőzést kapott(a kezelő orvosunk elismerte,hogy egy nővérke hibájából),én volt,hogy nem kaptam meg a gyógyszerem,mondván elfogyott.De a nem a napon barnult szobatársam ugyanazt a gyógyszert megkapta,mert tőle féltek.Én normálisan viselkedtem,ő kinyitotta a száját.
2011. jan. 16. 22:26
 2/17 anonim ***** válasza:

Azért mert:

Én egészségügyben tanulok és régen volt egy olyan rendszer, hogy ha az ofő (most nem egyetemről beszélünk) alkalmatlannak találta az egészségügybe a diákot, joga volt volt kitenni a suliból. Jelenleg az én osztályom 90%-át emberek közelébe sem engedném, nehogy az egészségügybe, beteg, magatehetetlen, rászoruló emberek közé.

Sajnos az ilyen ápolók többségben vannak azokkal szemben akik lelkiismeretesen végeznék a munkájukat.

Ha ebbe beleszámoljuk, hogy túl vannak terhelve a dolgozók és hatalmas hiány van mindenütt: nem ért hozzá, utálja, de legalább lefárasztják....

Őszintén sajnálom, de hidd el vannak akik még küzdenek a jobb rendszerért és ellátásért a kevés fizetés és a tragikus bánásmód ellenére is.

20/L

2011. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
EZ MAGYARORSZÁG. pont
2011. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
én orvosira járok. amikor gyakorlatibb óránk volt, rajtam kívül még 2 embernek jutott eszébe segíteni az idős néninek becsukni az ablakot, mert fázott, vagy segíteni tölteni egy pohár vizet... a többi hiszi, h ez a nővér dolga... csatlakozom az előzőhöz... emberek közé sem lenne szabad ezeket engedni. sajnos az egyetem nem maga végzi a felvételit, ugye az érettségivel megy az is... és igen, vannak akik küzedenek, meg olyanok is, akik elismerik a hibát.
2011. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Én mindig magán orvoshoz megyek kizárólag,ott nem ér meglepetés,kint vannak az árak.Ha pedig magán klinikán,vagy fogadott orvost választok,a százezer a minimum,amit adok neki.Magyarországon csak így lehet az ember abban biztos,hogy jó kezekben van.Ennél kevesebb hálapénzt is lehet persze adni,csak akkor ne professzor legyen,olyankor az ötvenezer is elég.Most műtötték Pécsen a kisfiamat,ott volt a prof.meg a főorvos,így 150 ezerből megúsztam.Mondjuk a gyerek egészsége nem pénz kérdés szerintem. Amúgy meg mi betegek szoktattuk hozzá az orvosokat,meg a tudásukhoz mérte kevesebb fizetésük.De mondom,ha kevés a hálapénz,ne várj csodát.
2011. jan. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Gyerekápolónak tanulok. Nemrégen volt gyakorlati vizsgánk. Szerintem ha egy külső ember végignézte volna, sírva fakadna, hogy ilyen emberek kezébe kerül majd egyszer a magatehetetlen, kicsi, beteg gyerek... hát volt akit megkért az ofő, hogy ha valaha képes lesz elvégezni ezt az iskolát akkor ne menjen olyan helyre dolgozni ahol oda is kell figyelnie, hogy mit csinál.

Tragédia...

2011. jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Magyarországon csak így lehet az ember abban biztos,hogy jó kezekben van."


Első vagyok megint:

Sajnos nem így van. Meglepődnél ha tudnád, hogy milyen alap dolgokat milyen szinten képesek tönkretenni egy-egy magán klinikán. De őszintén örülök, hogy nincsen ebben tapasztalatod.

Egyébként az, hogy a gyerek bármilyen pénzt megér. Hát nagyon, nagyon sok embernek nincs annyi pénze, bármennyire is szeretné.

2011. jan. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

22.35-ösnek: Hidd el,bőven adtam hálapénzt,a doki nem volt szégyenlős előre megmondta,mennyi nála a szülés:(

A többi hozzászólónak:örülök,hogy vannak ilyen emberek mint ti:) Szerencsére én is találkoztam lekiismeretes orvossal(a gyermekem kezelő orvosa),alig akarta a hálapénzt elfogadni.(Pedig biztos rosszabbul keres mint a nőgyógyászom,nem kap annyi hálapénzt.)Nővérek közül is voltak csodálatos emberek,de sajnos több volt a negatív tapasztalatom.

2011. jan. 16. 22:59
 9/17 anonim ***** válasza:
Annyit üzennék,hogy ezt nem megbántásnak szántam,de a gyerek fronton nem értek egyet,mert bizony nem egy olyan családot is láttam drága magánklinikán,ahol az autójukat adták el,csak jó legyen a gyereknek.A kérdezőt sem akartam megbántani,én azt nem írtam hogy biztos keveset adtál.Amúgy tényleg pozitív tapasztalataim vannak a magánklinikákról,eddig csak egyszer nem voltam megelégedve.De teljesen más egy egyágyas, klímás,tévével,stb.felszerelt klinikán lábadozni,mint egy kórházban.
2011. jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Ha fizetem a tb-t, adok még hálapénzt is, miért nem jár tisztességes ellátás?"


Az ellátás jár, a hp-fizetésről pedig szokj le. Én sosem adok hp-t, és érdekes módon nem értek még emiatt hátrányok. Egy hibás régi beidegződés a hp, amiről le kellene szokni (egyre kevesebben adnak egyébként).


Az állami eü. rendszer túlterhelt. Ha nem tetszik, menj magánkórházba. Magyarországhoz hasonló fejlettségi szintű országokban általában nincs állami eü., csak a gazdagoknak van magánklinika.

2011. jan. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!